Gdzie i jak kupić tanie plecaki do szkoły, które będą nie tylko modne ale i dobre jakościowo?

plecaki do szkoły

Jeśli jeszcze nie wybraliście plecaka do szkoły, dziś podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę i gdzie znaleźć odpowiedni plecak w dobrej cenie. Wybierając plecak kierujemy się przecież nie tylko wyglądem i ceną, ale także wygodą i przede wszystkim zdrowiem dla naszych pleców.

 

To, że oferta na plecaki szkolne jest bardzo szeroka wie każdy. Jednak jakość proponowanych przez sklepy produktów często daje wiele do życzenia. Jak więc kupić odpowiedni plecak przez internet by nie wyrzucić pieniędzy w błoto? Przeczytajcie kilka naszych rad.

Przede wszystkim wielkość plecaka – musi być dobrana do wielkości dziecka. Dla ucznia podstawówki plecak nie powinien być za duży, by nie spowodował uszkodzeń kręgosłupa. Pamiętajmy, że małe dzieci wpakują do plecaka tyle dodatkowych rzeczy ile się zmieści, bo będą chciały zabrać do szkoły zabawki, a co za tym idzie – waga plecaka będzie większa.

Należy pamiętać, by plecak był stabilny, a najlepiej by posiadał usztywnienia. Warto jednak zwrócić uwagę, że tył plecaka nie może być zbyt sztywny – bo będzie niewygodny do noszenia. Ta zasada nie dotyczy tylko dzieci, zarówno młodzież jak i dorośli wybierając plecak powinni dbać o zdrowie kręgosłupa i wybierać takie plecaki, które posiadają usztywnienie.

Jakość materiału także nie jest bez znaczenia. Cienki plecak z jednej warstwy materiału, który nie posiada dodatkowej warstwy szybko przemoknie na deszczu, a co za tym idzie – zmoknie jego zawartość. Wybierajmy więc takie materiały, które choć po części nie wsiąkają wody lub mają specjalną warstwę materiału chroniącą przed deszczem.

Chyba najważniejszym aspektem jest oczywiście wygląd plecaka i jego pojemność. Zbyt duża lub zbyt mała ilość kieszeni spowoduje, że ciężko będzie utrzymać jego wnętrze w porządku i będzie niepraktyczny. Zastanówmy się przed zakupem ile kieszeni jest nam niezbędnych.

Ostatnia zasada dobrego plecaka? Elementy odblaskowe – niezależnie od wieku, od małych dzieci po dorosłych, każdy plecak powinien mieć odblaskowy element. W wielu modelach takie elementy już są wszyte na stałe, ale jeśli decydujemy się na zakup bez odblasków, powinniśmy sami doczepić breloczek z odblaskiem.

Gdzie więc kupić modne plecaki szkolne dla chłopców, dziewczynek oraz dla starszych uczniów i studentów w atrakcyjnych cenach? Mamy dla Was kilka przydatnych zniżek. Wykorzystując kod rabatowy Empik możecie zamówić plecak nawet o 20zł taniej – a znajdziecie tam modne plecaki młodzieżowe, zarówno w stonowanych kolorach, jak i w modne printy.

Jeśli szukacie plecaka dla dziecka koniecznie sprawdźcie proponowane przez Smyk promocje na wyprawkę szkolną, gdzie zniżki sięgają nawet -60%. Tam znajdziecie plecaki dla najmłodszych uczniów z ulubionymi bohaterami z bajek, klubów sportowych i wiele innych wzorów, które na pewno przypadną do gustu maluchom.

Dla starszych uczniów, licealistów i studentów mamy proponowany przez New Balance kod rabatowy -50% na plecaki. Tam znajdziecie także szeroki wybór odzieży i obuwia, które niewątpliwie przyda się na nowy rok szkolny.

Jeśli jednak nie znaleźliście w żadnym z tych sklepów wymarzonego plecaka, sprawdźcie kody i promocje do innych sklepów w ramach kampanii „Powrót do szkoły”, gdzie codziennie dodajemy nowe atrakcyjne oferty do sklepów online.