Gdzie wyjechać na ferie zimowe 2019?

ferie1

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też postanowiliśmy podzielić się najlepszymi propozycjami na wspólne spędzenie czasu rodzinnego podczas tegorocznej zimy.

 

Przy odrobinie planowania, bezpieczne ferie zimowe mogą okazać się wspaniałą przygodą. Warto zwrócić nie tylko uwagę na odpowiednią lokalizację naszego pobytu, ale przede wszystkim na atrakcje, które są tam dostępne. Nawet spędzenie ferii w mieście okazać się atrakcyjnym wyborem jeśli zaplanujemy sobie i dzieciom odpowiednie rozrywki.

Góry

gory

Góry kojarzą się odruchowo z najlepszym miejscem do spędzenia wolnego czasu w zimie i to nie bez powodu. Magia tego sezonu jest tam najlepiej odczuwalna. Ferie w górach zapewniają wiele atrakcji, nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom. Zaczynając od typowych rozrywek, warto rozważyć wybranie odpowiedniego stoku na szusowanie lub bieganie na nartach, czy też szaleństwo na snowboardzie. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na Zakopane, Szczyrk, Karpacz i okolice tych miejscowości. Trzeba brać pod uwagę jednak, że miejscowości te przeżywają ogromne oblężenie w tym sezonie, dlatego też warto zaplanować swój pobyt wyjątkowo wcześnie, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Jeśli jednak staramy się ominąć wszelkie tłoki i nie mamy preferencji co do konkretnych miejscowości to polecamy sprawdzić stoki w Puławach, Rachowcu, Konikach, Nosalu, Nidzicy czy Litwince Grapie. Dodatkowo, zawsze można pokusić się o wyjazd za granice, nawet do naszych najbliższych sąsiadów. Trafionymi miejscowościami na liczne wyjazdy na narty może okazać się Szpindlerowy Młyn (Czechy), Berchtesgaden (Niemcy) lub Wyzne Ruzbachy (Słowacja).

 

Morze

morze

Pomysł na ferie nad morzem może odstręczać wiele osób, ale zapewniamy, że i tam znajdzie się wiele atrakcji. Spacery po ośnieżonej plaży, może nie są odpowiednią opcją na każdy jeden dzień pobytu, ale na pewno przy okazji warto chociaż raz przejść się wybrzeżem w czasie zimy i poczuć ten, odmienny od letniego, klimat. Zwłaszcza dlatego, iż w zimie jest największe stężenie zdrowego dla nas jodu. Dla wielbicieli typowych sportów zimowych, nawet i tam znajdą się odpowiednie miejscowości do narciarskiego lub snowboardowego szaleństwa, zwłaszcza stok na Sopockiej Łysej Górze, jak również i w okolicach Szymbarku oraz Wieżycy. Niestety, polskie morze nie może nam zapewnić gorących temperatur, ale dla tych spragnionych słońca jest wiele ciekawych ofert w ciepłych krajach. Z najbardziej odległych miejscowości warto rozważyć Cancun, Dominikanę, a nawet i Malediwy. Tanie wakacje za granicą można znaleźć nawet w bliższych destynacjach, jak np.: Egipt, Madera, Cypr czy Malta.

 

Miasto

miasto

Miasto kryje w sobie dużo rozrywek, dlatego też nie należy się zbytnio przejmować niewyjechaniem na zimowy odpoczynek. Przede wszystkim, wiele dużych miast organizuje specjalne programy dla dzieci, dlatego też warto spędzić, jakie akcje będą organizowane w naszym najbliższym otoczeniu. Oprócz tego, dobrym pomysłem może się okazać spędzenie trochę czasu na świeżym powietrzu. Tutaj śmiało możemy zaproponować łyżwy, które są typowym miejskim zimowym sportem oraz równie tradycyjne sanki. Oprócz tego, warto także pomyśleć nad wyjściem do ZOO w któryś ze słonecznych i mniej mroźnych dni. Puste alejki i znacznie żywsze zwierzęta sprawią odmienne wrażenie niż w gorącym lecie. Dla tych, którzy tęsknią i odliczają dni do lata, mamy propozycje wybrania się na pobliski basen lub park wodny. Dzieci na pewno docenią oferowane tam atrakcje, a dorośli będą mogli chwile się zrelaksować i zapomnieć o zimowej szarości.

Oprócz wspomnianych propozycji mamy również kilka atrakcyjnych rabatów, które pozwolą Wam spędzić zimowy czas w możliwie najniższej cenie. Sprawdźcie Agoda kod rabatowy -8% na rezerwacje noclegu na Malediwach. Oprócz tego, proponujemy również skorzystanie z Agoda kod zniżkowy na -5% na rezerwacje noclegu na Cancun. Dodatkowo, proponujemy również sprawdzić ofertę Travel Planet promocja – 40% na zimowe wycieczki.

Jeśli jednak nic z proponowanych przez nas pomysłów Was nie zainspirowało lub poszukujecie więcej atrakcyjnych rabatów to zachęcamy do śledzenia aktualnych kodów i promocji w zakładce Podróże i Bilety. Dodatkowo zapraszamy również do śledzenia naszej strony KUPLIO.pl, gdzie codziennie pojawiają się nowe atrakcyjne oferty.