Wakacje 2022 - gdzie opłaca się pojechać w tym roku?

wakacje 2022

Pragniecie znaleźć się w egzotycznym miejscu, odkryć nowe, inspirujące zabytki lub po prostu odpocząć? Oto wspaniałe miejsca, idealne na letni wypoczynek. Odkryj gdzie jechać na wakacje!

Szukasz odpowiedzi na pytania: Gdzie na wakacje z dziećmi? Gdzie na krótki urlop? Lato jest ulubioną porą roku dla wielu z Nas. Po ciężkiej pracy przez cały rok, mamy w końcu kilka dni, a nawet kilka tygodni relaksu. Niektórzy lubią aktywny wypoczynek, inni wolą połączenie słońca i morza. Do której grupy należycie Wy?

Oto kilka wskazówek, jak spędzić wyjątkowe i niezapomniane wakacje w 2022 roku. Sprawdź miejsca na wakacje.

wakacyjny wypoczynek z książką

 

Sprawdź najnowsze zniżki na portalu Travelist.pl i zaoszczędź przy wyborze destynacji wakacyjnej. 

Egzotyczne wakacje

 

Wyobraźcie sobie lazurowy kolor morza, gorące słońce i dziewiczą przyrodę. Przez cały dzień nie ma nic innego do roboty, oprócz relaksowania się na piaszczystej plaży. Wspaniałe, prawda?

Egzotyczne krajobrazy można podziwiać nie tylko z piaszczystej plaży. Odkrywajcie je podczas wycieczek krajoznawczych. Letnie wakacje w Meksyku, na Dominikanie czy też na Zanzibarze z pewnością nabiorą nowego wymiaru.

Nie masz pomysłu na wycieczkę? Skorzystaj z szerokiej oferty przygotowanej na Travelist.pl.

lazurowe wybrzeże

 

Ulubiona klasyka

 

Czy też lubicie wracać do miejsc, które już kiedyś odwiedziliście? Podobała Wam się atmosfera, widoki, obsługa, zakwaterowanie lub tradycyjne jedzenie? Wciąż mile nas zaskakują, przy każdej kolejnej wizycie nie prawdaż?

Jednym z nich jest niewątpliwie kraj położony na wybrzeżu Adriatyku. Charakteryzuje się licznymi plażami, smaczną kuchnią, tętniącymi życiem kurortami i dużą liczbą Polaków, którzy co roku przyjeżdżają tu na wypoczynek. Tak, to prawda. Mowa tu o popularnej i niezwykle popularnej Chorwacji.

wakacje na Chorwacji

Jednak ten kraj nie jest jedynym, który co roku odwiedza duża liczba turystów. Równie popularne są wakacje w Tunezji, Bułgarii, Turcji, Grecji czy też w Egipcie. Zwiedzanie tych unikatowych miejsc może być jeszcze korzystniejsze dzięki wycieczkom Last Minute lub First Minute.

Chcecie spędzić lato w jednym z tych krajów? Skorzystajcie z kuponów i kodów rabatowych LOT.

Czarująca Polska

 

Jeśli nie macie ochoty na podróż za granicę, możecie spędzić wakacje w domu. Nie musicie się martwić, że nie będziecie mieć dokąd pójść. W naszym kraju z pewnością nie brakuje oryginalnych miejsc i przeżyć. Wręcz przeciwnie. Jest znacznie więcej przestrzeni do odkrywania niż myślisz!

Uwielbiasz piesze wędrówki, zarówno te łatwe, jak i prawdziwie wysokogórskie? Letnie wakacje w Tatrach to świetny wybór dla Was. Szlaki turystyczne można jednak znaleźć w całej Polsce. Jeśli jednak nie jesteś fanem tego typu spędzania wolnego czasu wybierz się nad nasze piękne, polskie morze, odpocznij na Mazurach, czy odkryj wiele intrygujących miejsc, w których nigdy nie byłeś. 

piesze wędrówki

Chcesz odwiedzić niesamowite miejsca turystyczne na świecie, ale nie udało Ci się zaoszczędzić na wakacje? Możesz to zrobić również w domu – w Polsce! Przeczytaj gdzie można je znaleźć w tym artykule.

Jeśli wyobrażacie sobie, że wakacje spędzicie głównie w pobliżu wody, wybierzcie się na południe Polski. Oferuje ono bogaty wybór źródeł termalnych, aquaparków i basenów odpowiednich zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Czy zwiedziliście już wszystkie polskie zamki i pałace? Jeśli nie, to może warto zrobić sobie po prostu ciekawy program zwiedzania na lato. Z pewnością warto odwiedzić romantyczny Zamek w Wiśniczu, Zamek w Ogrodzieńcu czy Zamek w Niedzicy. Odkryj wiele pięknych miejsc w Polsce.

zamek w mosznej

Zamek w Mosznej, źródło: https://pl.wikipedia.org/ 

 

Polska to kraj pełen tradycji, bogatej historii, znany na arenie międzynarodowej. Każde miasto ma swoją niepowtarzalną historię, zabytki, architekturę i wierzenia. Odkryjcie je podczas wizyty w danym mieście. 

Czy wiecie, że w Polsce znajdują się 862 jaskinie, których łączna długość to aż 135km? Skorzystajcie z okazji i wybierzcie 7 najpiękniejszych dla Was! Na pewno się nie zawiedziecie. 

Tego lata zaplanujcie dla siebie i swoich bliskich przeżycia pełne adrenaliny. Po spróbowaniu takich atrakcji, jak rafting na rzece, lot paralotnią, skoki spadochronowe, ziplining, skoki na buggee, wakeboarding czy lot widokowy samolotem, na pewno nie zapomnicie tego lata.

wakacyjna adrenalina

__bulb
Jak zdobyć tanie noclegi i zaoszczędzić na wakacjach?

Tanie wczasy opłacają się szczególnie wtedy, kiedy uda Ci się znaleźć ładny i tani noclegi w przyjemnym otoczeniu. Czy wiesz, jak znaleźć tanie zakwaterowanie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek na tanie nocowanie.