Jak zdobyć tanie noclegi i zaoszczędzić na wakacjach?

05.05.2022 Marta Jak oszczędzać w podróży Udostępnij

Tanie wczasy opłacają się szczególnie wtedy, kiedy uda Ci się znaleźć ładny i tani noclegi w przyjemnym otoczeniu. Czy wiesz, jak znaleźć tanie zakwaterowanie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

 

Rozważ rodzaj zakwaterowania

 

Hotele są bardzo ładne, ale zazwyczaj droższe niż inne rodzaje zakwaterowania. Jednocześnie noclegi, które są tańsze niż hotel, oferuje szereg różnych portali.

Najpopularniejszym na świecie portalem tego typu jest Airbnb.com. Znajdziesz na nim wiele ofert zakwaterowania w gospodarstwie domowym, domku lub ładnym mieszkaniu. Za niższą cenę często otrzymasz noclegi nawet bardziej przytulne niż hotel czy pensjonat. Dodatkowo, w ten sposób lepiej poznasz miejscową ludność, dzięki czemu dostaniesz wiele cennych wskazówek dotyczących najciekawszych wycieczek po okolicy.

Chcesz pojechać na wakacje, a nie wiesz, gdzie się wybrać? W dokonaniu wyboru pomoże Ci Nasz artykuł porównujący różne rodzaje zakwaterowania.

Pałac dla turystów

Kolejnym znanym portalem i nie rzadziej wybieranym przez podróżnych jest Booking.com. Na portalu wpisujesz w wyszukiwarce preferowaną lokalizację i datę, a wtedy system wyszuka dla Ciebie wszystkie dostępne noclegi w okolicy. Możesz sortować wyniki wyszukiwania według popularności, oceny i ceny. Możesz również obejrzeć kwatery prywatne osobno. Oczywiście ten portal nie jest jedyny w swoim rodzaju. Możesz również znaleźć świetne propozycje na portalach takich, jak Hotels.com i innych.

Alternatywy dla klasycznego noclegu takie, jak:

Couchsurfing – bezpłatny nocleg na kanapie w domu gospodarza,

House Sitting - zakwaterowanie na potrzeby opieki nad zwierzętami lub podlewania kwiatów u podróżującego właściciela.

Szukaj zdjęć i recenzji

 

Przy wyszukiwaniu noclegu z dowolnej witryny zalecamy uważne przejrzenie wszystkich zdjęć poszukiwanego obiektu. Bardzo dobrą i przydatną opcją jest również wyszukiwanie recenzji poprzednich odwiedzających. W ten sposób unikniesz przykrych rozczarowań spowodowanych niedostatecznymi warunki lub niechętnymi działaniami właściciela.

Dowiedz się również więcej o otoczeniu, do którego się wybierasz. Nie każdemu spodoba się bicie kościelnych dzwonów, gdy chce trochę dłużej pospać na wakacjach w weekend. Nie mniej nocny hałas z pobliskiej knajpy czy poranne trąbienie niecierpliwych kierowców na ruchliwym skrzyżowaniu mogą nieoczekiwanie „urozmaicić” wakacje.

Łódka na wodzie

Porównaj kilka ofert

 

Zawsze porównuj wiele ofert przy wyborze. Oprócz kwater prywatnych można natknąć się również na tanie pensjonaty, w których oprócz noclegów, personel zadba również o wyżywienie. Weź również pod uwagę usługi oferowane przez właściciela. Niektórzy prywatni właściciele oferują różne zniżki na atrakcje w okolicy lub mogą polecić przytulne lokale gastronomiczne zaledwie kilkaset metrów od miejsca zakwaterowania.

 

Sprawdź, za co płacisz

 

Wyświetlona cena zakwaterowania może nie być ostateczna. Upewnij się, że zawiera podatek rezydencjalny. Ostateczna kwota może zostać również zwiększona, jeśli wynajmowana nieruchomość nie posiada własnych miejsc parkingowych i będziesz musiał zapłacić za parkowanie na lokalnym parkingu. To może sprawić, że Twój tani pobyt będzie niepotrzebnie kosztowny.

Samochód turystyczny

Liczyć się będzie również liczba zakwaterowanych gości

 

Ceny noclegów są także podawane w różny sposób. Na przykład, jeśli szukasz tanich pobytów dla dwojga, zobacz, jak jest podana cena. Niektóre pensjonaty, hotele, ale także prywatni właściciele pobierają taką samą opłatę, jeśli zostaną zakwaterowane tylko dwie lub więcej osób. Dlatego dokładnie sprawdź, czy cena dotyczy całego obiektu, czy jednej osoby.

 

Wypróbuj lokalne kontakty

 

Nie musisz szukać tanich noclegów tylko online. Spróbuj skontaktować się z lokalnym centrum informacyjnym lub biurem podróży. Mogą doradzić Ci miejsce, którego nie znajdziesz w Internecie, nawet po niższych cenach.

Skorzystaj z kuponu rabatowego Sun&Snow na najkorzystniejszą ofertę wakacyjną za pośrednictwem biura podróży.

Zabytkowe budynki

Podróżuj poza sezonem

 

Zazwyczaj najtańsze zakwaterowanie otrzymasz, jeśli wybierzesz się na odpoczynek poza głównym sezonem turystycznym. Ceny noclegów są nieco niższe wiosną i jesienią. Wielu właścicieli dba o to, aby wynajmowany budynek był w ciągłej eksploatacji. Co więcej, masz możliwość relaksu w cichym otoczeniu za mniejsze pieniądze.

Przed dokonaniem ostatecznej płatności za zakwaterowanie sprawdź, które lokalne atrakcje są otwarte w tym czasie. Jeśli wybierasz się w góry, warto również sprawdzić, które szlaki turystyczne są czynne poza sezonem. Abyś nie zaplanował wycieczek, których nie będziesz mógł odbyć.

 

Ciesz się tanimi pobytami w Polsce

 

Nie musisz w ogóle szukać tanich noclegów. Możesz je znaleźć w domu, w Polsce. Będziesz mógł cieszyć się przyrodą, zabytkami, pływaniem lub innymi sposobami spędzania wolnego czasu. Cokolwiek wybierzesz, będzie to korzystna decyzja. Zaoszczędzisz też na kosztach podróży.

Tanie noclegi w Polsce możesz znaleźć na wielu różnych portalach. Zaletą jest to, że komunikujesz się bezpośrednio z właścicielem obiektu i nie płacisz pośrednikowi żadnej opłaty. Kupon rabatowy Kayak z pewnością pomoże Ci wybrać najlepsze oferty noclegowe nie tylko na świecie, ale także w Polsce.

 

Górska wycieczka w zimie

Nasze wskazówki bardzo Ci się przydadzą, ale będziesz potrzebował trochę więcej informacji, jak bezproblemowo spędzić wakacje. Przeczytaj Nasze pozostałe artykuły podróżnicze i zaoszczędź jeszcze więcej.