Najlepsze książki motywacyjne, dzięki którym staniecie się produktywni

motywacyjne książki

Czy macie wrażenie, że za dużo rzeczy odkładacie na później? Te książki o rozwoju osobistym pobudzą w Was chęć zmiany stylu życia. Wybierz idealne książki o motywacji.

 

Po pandemii wiele osób zaobserwowało u siebie prokrastynacje – tendencję do ociągania się, zwlekania częstszego przekładania czegoś „na później“. Zmiana codziennych nawyków jest niezwykle trudna. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest jednak kilka książek o motywacji, które rozśmieszą Was i dadzą Wam dokładną wskazówkę od czego zacząć. Sprawdź książki o rozwoju.

Wzbogacą one Wasze ogólne spojrzenie na życie, pokażą Wam, że radzicie sobie nadzwyczaj dobrze, nauczą Was jak współdziałać z otoczeniem, ale przede wszystkim zachęcą Was do zmiany. Wybierz rozwój osobisty książki. 

Czy jesteście zapalonymi czytelnikami książek? Jeżeli tak, to wiecie, że ich koszt nie zawsze jest odpowiedni. Nie należy więc kupować ich za pełne kwoty. Polecamy Wam zawsze poczekać na dobrą okazję z kodami rabatowymi.

Przed Wami najlepsze bestsellery literatury motywacyjnej, które pomogły już niejednemu z Nas.

 

FactFulness - Hans Rosling

 

Ta pełna informacji książka spodoba Wam się od samego wstępu. Szwedzki lekarz, profesor i naukowiec Hans Rosling odkrywa fenomen międzynarodowego zdrowia. FactFulness oferuje czytelnikom rewolucyjne wyjaśnienie tego zjawiska.

 

"Kiedy nasze umysły zdominowane są przez strach, nie ma miejsca na fakty".

Hans Rosling

książka Potęga Faktów

"Factfulness mówi o budowaniu obrazu świata na podstawie niepodważalnych faktów. Dowiedz się, dlaczego Twoje opinie na temat świata i ludzi tak często okazują się nie do końca trafne!"

Źródło: TaniaKsiazka.pl

Chcesz wzbogacić swoją bibliotekę o kilka nowych książek? Przeczytaj zalecenie w naszym artykule.

Potęga faktów przekona Cię, że Twoje życie wcale nie jest złe. Na przykład dlatego, że w domu posiadasz wygodną toaletę, kuchenkę, gdzie zawsze możesz przygotować jedzenie. W książce dowiesz się między innymi:

__check

Jaki % ludności żyje w skrajnym ubóstwie?

__check

W jakim tempie rośnie liczba ludności Ziemi?

__check

Jaki jest poziom edukacji w różnych częściach świata?

__check

Czy zagrażają nam zmiany klimatyczne?

__check

I wiele innych.

Klub 5 rano - Robin Sharma

 

Jak maksymalnie wykorzystać swój dzień? Z pomocą jednej z najlepszych książek motywacyjnych wejdziecie na wyższy poziom systematycznego stylu życia, zaoszczędzicie mnóstwo czasu i będziecie mieć czas na wszystko - pracę, rodzinę, przyjaciół, relaks i czas dla siebie.

Wymówki typu "nie mam czasu" czy "nie mam ochoty" naprawdę staną się dla Was nieistotne. Robin Sharma wyjaśnia, że to naprawdę jest możliwe:

 

"To, co czyni najlepszych najlepszymi, to nie genetyka, ale nawyki".

Robin Sharma

Książką Klub 5 rano

Źródło: Empik.com

Książka jest najlepszym prezentem, jaki możesz dać każdemu. Przeglądaj oferty e-sklepów i kupuj w najlepszych cenach na rynku.

Atomowe nawyki - James Clear

 

Wyobraźcie sobie, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście każdego dnia poprawiali je o 1%...

Wykorzystajcie te praktyczne wskazówki, aby wprowadzić małe, ale skuteczne zmiany w swoim stylu życia. Wszystkie jednak prowadzą do niezwykłych rezultatów. Niezależnie od tego, czy jesteście sportowcami, przedsiębiorcami czy działacie jako osoba prywatna, wszystkie te narzędzia i techniki posuną Was do przodu.

 

"Cele to świetny sposób na wyznaczenie kierunku, ale systemy są najlepsze dla postępu".

James Clear

książka Atomowe Nawyki

Źródł: Znak.com.pl

 

 

4-godzinny tydzień pracy - Timothy Ferriss

 

Jesteście przepracowanymi pracownikami lub przedsiębiorcami uwięzionymi we własnym biznesie? Ten pisarz nauczy Was, jak cieszyć się pełnią życia i nie być współczesnym niewolnikiem. Z książki dowiecie się, jaka jest różnica między dochodem względnym a bezwzględnym, jak wyszkolić szefa, by Was doceniał, czy jak zostać za darmo w dowolnym miejscu na świecie lub zdobyć tanie bilety lotnicze.

 

"To, czego najbardziej się obawiamy, jest zazwyczaj tym, czego najbardziej potrzebujemy".

Timothy Ferriss

 

Nie musicie już siedzieć między czterema ścianami w biurze ani odkładać swojego życia na emeryturę. Osiągnijcie luksusowy styl życia w ekspresowo krótkim czasie i stańcie się panami swojego czasu.

książka 4-godzinny tydzień pracy

Źródło: Znak.com.pl

Czy masz ochotę przeczytać tę książkę? Ty też możesz osiągnąć, że będziesz pracować tylko 4 godziny dziennie. Z tą książką na pewno ci się uda!

Otoczeni przez idiotów - Thomas Erikson

 

Czy wiecie, że istnieją cztery podstawowe typy ludzkich zachowań?

1

dominujący czerwony

2

optymistyczni żółci, łaknący towarzystwa innych

3

zieloni lubiący luz i koleżeństwo

4

analityczni i pedantyczni niebiescy

 

Otoczeni przez idiotami nauczy Was rozumieć otaczających Was ludzi i dogadywać się z nimi. Jeśli macie wrażenie, że wszędzie spotykacie idiotów, czas dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Czy jest to Wasz partner życiowy, szef, kolega z pracy lub dziecko? Może po prostu ich nie rozumiecie.

 

"Łatwo jest krytykować innych. Ale jak często patrzymy w lustro?"

Thomas Erikson

książką Otoczeni przez Idiotów

Źródło: Empik.com

 

Cyfrowy minimalizm - Cal Newport

 

Czy technologia jest dla Was dobra czy zła? Ani dobra, ani zła? A może dobra i zła jednocześnie? Tak czy inaczej, podstawowym celem technologii jest ułatwienie nam życia. Często jednak dochodzimy do punktu, w którym jesteśmy przez nią kontrolowani.

 

"Nasze społeczeństwo jest tak złożone, że nie możemy go zredukować do mediów społecznościowych czy komunikatorów i emojis".

Cal Newport

 

książka cyfrowy minimalizm

Książka udowadnia, że przemyślenie swojego stosunku do technologii i mediów społecznościowych ma sens. Dzięki niej odkryjecie na nowo przyjemności świata offline. Oczywiście z konkretnymi przykładami i strategiami, jak to zrobić.

 

BONUS:

 

Sapiens - Yuval Noah Harari

 

To nie jest książka motywacyjna w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Zrozumiecie jednak, że zainteresowanie naszą historią ma sens, ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane. Historia się powtarza, jest zmienna i nawet takie wydarzenie jak przejście z życia koczowniczego do statycznego ma wpływ na przyszłość.

książka Sapiens

Źródło: Empik.com

Sapiens to doskonała książka, którą warto przeczytać w wolnej chwili. Wystarczy poświęcić jej codziennie parę minut przed snem. Zmieni ona nas sposób patrzenia na otaczający Nas świat! Polecamy.