Jak odnowić starą kuchnię nie wydając dużo?

kuchnia

Każde mieszkanie od czasu do czasu potrzebuje zmian, jednak nie trzeba wydać wiele by je odświeżyć. Dziś pokażemy Wam jak odnowić starą kuchnię poprzez drobne dodatki, a jeśli skorzystacie z kodów rabatowych, naprawdę nie wydacie dużo.

 

Dodatki są czymś co nadaje charakteru, a odpowiednio je dobierając możemy uzyskać naprawdę świetne efekty. Oczywiście jeśli kuchnia naprawdę potrzebuje remontu, powinniśmy go zrobić, ale jeśli po prostu jej wystrój nam się znudził, śmiało możemy sięgnąć po tańsze metody, jak na przykład kolorowe dodatki do kuchni. Wprowadzając akcent kolorystyczny odświeżymy pomieszczenie, a możemy do tego wykorzystać akcesoria kuchenne, które oprócz dekoracji będą też użyteczne. Może to być stylowy młynek do pieprzu w odważnym kolorze czy miska w kształcie truskawki lub w innym wyróżniającym się kształcie. Elementem dekoracji może stać się także deska do krojenia czy kilka kubków ustawionych w widocznym miejscu. Takie pozornie małe dodatki naprawdę są w stanie wizualnie odświeżyć naszą kuchnię. Nie wolno jednak przesadzić, gdy decydujemy się na miętowe dodatki do białej kuchni, nie łączmy ich z kolejnym kolorem jeśli nie jesteśmy pewni, że kolory są spójne. Najlepszym sposobem by uniknąć złego dobrania kolorów będzie postawienie obok siebie przedmiotów w kolorach które wybraliśmy i sprawdzenie czy ich połączenie jest ,,przyjemne dla oka”. Jeśli forma przedmiotów Ci się podoba, ale kolorystycznie gryzą się już na pierwszy rzut oka, zdecydowanie należy wybrać coś innego.

 

Kolejny dodatek, który jednocześnie jest funkcjonalny i właściwie niezbędny w każdej kuchni to patera. Ona również pomoże nam nadać nowy wygląd pomieszczeniu. Nawet te z pozoru proste i klasyczne patery będą dobrym dodatkiem. Pamiętajmy, że nie będą stać puste, a owoce, które do nich włożymy również staną się elementem dekoracji.

Jeśli nasza kuchnia jest połączona z jadalnią możemy ozdobić krzesła futrzanymi siedziskami. To oryginalny dodatek, który jest także funkcjonalny, a z pewnością zwróci uwagę i nada kuchni stylu. Nie możemy zapomnieć także o rękawicach kuchennych i ściereczkach czy koszyku na pieczywo, które z reguły kupujemy nie zwracając uwagi na wygląd, oczywiście niesłusznie. To właśnie takie dodatki nadają całej kuchni charakteru.

Jeśli lubicie oryginalne dodatki wybierzcie kuchenny pojemnik w ciekawym kształcie, np. ananasa lub nietypowy stojak na wino. Gwarancja sukcesu gwarantowana, a kuchnia nabierze charakteru. Wszystkie dodatki widoczne na zdjęciach znajdziecie w Home&You, a dodatkowo możecie wykorzystać aktualny kod rabatowy Home and You na 20% rabatu na wybrane dodatki i akcesoria, więc warto skorzystać.

 

 

Oprócz dodatków w postaci kuchennych akcesoriów, dobrym sposobem na odnowienie pomieszczenia będą plakaty do kuchni, których naprawdę szeroki wybór znajdziecie w sklepie internetowym Displate, a wykorzystując kod rabatowy otrzymacie 20% zniżki na plakaty i obrazy kuchenne. Znajdziecie tam zarówno nowoczesne obrazy na ścianę jak i bardziej tradycyjne ilustracje. Taki fotoplakat świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie dekoracji w każdej kuchni. Możecie zamówić je w różnych rozmiarach tak by idealnie pasował.

 

Pamiętajmy, że kolory w kuchni ożywią pomieszczenie, dlatego nie należy się ich bać. Warto także sięgnąć po dodatki do kuchni na ścianę, bo odpowiednia grafika czy zdjęcie może całkowicie odmienić pomieszczenie, a nie są to duże koszty. Jeśli chcecie poszukać innych dodatków koniecznie sprawdźcie aktualną wyprzedaż dekoracji do domu oraz proponowane przez Home and You promocje na stronie KUPLIO.pl, gdzie znajdziecie najnowsze rabaty i kody do sklepów internetowych.