Powrót do szkoły który nie zrujnuje twojego budżetu? Sprawdź jak kupić przybory szkolne taniej

powrót do szkoły

Chcesz kupić przybory szkolne taniej? Sprawdź co dla Ciebie mamy a zadowolony będziesz nie tylko Ty, ale także Twój portfel.

 

Powrót do szkoły to dla rodziców przede wszystkim wydatki. Wrzesień zbliża się do nas wielkimi krokami więc warto pomyśleć nad szkolnymi zakupami i zaplanować je tak by nie wydać fortuny. Lista podręczników to pierwsza rzecz po którą powinniśmy sięgnąć – powinna już znajdować się na stronie szkoły. Gdzie jednak kupić książki i inne przybory taniej?

Dla rodziców, których dziecko idzie pierwszy raz do szkoły suma wydatków może okazać się naprawdę przytłaczająca. Ilość książek, zeszytów i niezbędnych przyborów oraz garderoby do zakupu jest bardzo długa, warto więc zająć się tym wcześniej i nie zostawiać ich na ostatni moment. Warto przez zakupami zrobić listę rzeczy i zastanowić się co potrzebuje nasz pierwszak. Dziś Wam w tym pomożemy, a dodatkowo od 15 sierpnia rozpoczynamy specjalną akcję, dzięki której na naszej stronie będą pojawiać się najlepsze kody rabatowe na przybory szkolne, książki i inne niezbędne artykuły.

 

Nasza lista niezbędnych przyborów szkolnych:

 

Plecak lub tornister

W Internecie znajdziesz mnóstwo wzorów, kolorów i krojów plecaków i tornistrów dla dzieci. Co jest ważne przy jego wyborze? Przede wszystkim jakość wykonania – pomimo większej ceny, warto kupić plecak lepszej jakości, bo nie rozerwie się czy zniszczy przy pierwszej okazji. Musi być także funkcjonalny – mieć taką ilość kieszeni, by wszystko się zmieściło i nie pogniotło. Nie mniej ważny jest wygląd plecaka – jeśli maluch idzie pierwszy raz do szkoły koniecznie wzór plecaka powinien wybrać sam, tak by się mu podobał. Z wymarzonym plecakiem pierwszak na pewno chętniej będzie chodził do szkoły.

Piórnik

Tu zasada jest prosta: nie za duży i nie za mały. Jak go dobrać? Kupmy najpierw wszystko to co będzie się w nim znajdowało, a dopiero później sam piórnik – wtedy mamy pewność, że wszystko się zmieści. A co powinno się w nim znaleźć? Długopis lub pióro (nie zapomnijcie o nabojach do pióra lub wkładzie zapasowym), kredki (wystarczy kilka podstawowych kolorów), miękka gumka do mazania, ołówek (najlepiej o twardości B lub 2B), temperówka i linijka.

Okładki na książki i zeszyty

Bardzo ważna rzecz i niemal niezbędna, dlaczego? Dzieciaki często nie zwracają uwagi na to, by ostrożnie obchodzić się z książkami i zeszytami, a już samo wkładanie i wyciąganie z plecaka powoli je niszczy. Zanim dziecko dostanie książki w swoje łapki – każda powinna mieć okładkę. To niewielki koszt, a różnica pomiędzy książką z ochronną okładką a bez niej jest zauważalna już po kilku tygodniach.

Buty szkolne

Przede wszystkim wygodne. Nie wybierajmy butów, które tylko ładnie wyglądają, bo dziecko będzie spędzać w nich przynajmniej kilka godzin dziennie i w nich biegać na przerwie. Zwróćmy uwagę na to by były wykonane z dobrej jakości materiałów, nie ślizgały się i pasowały do garderoby dziecka. Nie zapomnijcie także o worku na buty do szatni.

Strój na wf

Spodenki krótkie, długie dresy lub legginsy dla dziewczynek, koszulka z długim i z krótkim rękawem, bluza, skarpetki i wygodne buty – to wszystko, co dziecko będzie potrzebować. Co jest ważne przy zakupie stroju na wf? Materiał z jakiego wykonane są ubrania – im bardziej naturalne i przewiewne tym lepiej.

Inne przybory

Papier kolorowy, klej, farbki, pędzelki, nożyczki, plastelina i wszelkie artykuły papiernicze których dziecko będzie używać w szkole. Z reguły nauczyciele przedstawiają listę niezbędnych rzeczy, które należy podpisać i w pudełku przynieść do szkoły, tak, by dziecko nie musiało nosić ich ze sobą.

Higiena

Zawsze w plecaku dziecko powinno mieć chusteczki higieniczne i mokre chusteczki przeciwbakteryjne. Oprócz tego mały ręcznik do rąk oraz mydło do rąk, które zostawiamy w szkole.