Często wybierasz płatność online? Na co powinieneś uważać?

finanse online

Zakupy w Internecie stają się coraz bardziej popularne, jednak płacąc kartą, powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte. Czy wiesz, na co należy uważać?

 

Na co uważać

 

Internet od dawna nie tylko dostarcza informacji czy rozrywki. Dzisiaj możemy tam załatwić prawie wszystko, od rezerwacji noclegu, kupienia biletów na koncert czy robić zakupy z całego świata. Nie ma się co dziwić, zakupy online oszczędzają nie tylko nasz czas, ale i pieniądze. Istnieje kilka sposobów płatności internetowych, od szybkich przelewów internetowych przez PayU czy PayPal po bezpośrednią płatność kartą, i to właśnie o niej powiemy. Do bezpośredniego zapłacenia kartą potrzebujesz:

 

✓ numer karty płatniczej ( jest to 16-cyfrowy numer na przodzie karty),

✓ data wygaśnięcia karty w formacie MMRR,

 imię i nazwisko posiadacza karty,

✓ sprzedawca może również zażądać kodu CVV2 / CVC2 na odwrocie karty, na której znajduje się Twój podpis,

 wielu sprzedawców pyta również o informacje, takie jak adres lub miejsce zamieszkania. Mimo że te szczegóły weryfikacji nie są  konieczne, zalecamy wypełnienie w przypadku jakichkolwiek zmian czy wątpliwości.

 

Wiemy, jakie dane musisz wypełnić by zapłacić kartą, spójrzmy teraz na musisz zwrócić uwagę przy samej płatności:

 

 numer karty kredytowej należy podawać tylko zaufanemu sprzedawcy,

 regulamin, nazwa firmy, adres, numer telefonu i adres e-mail, a także numer identyfikacyjny firmy i numer VAT powinny zostać  opublikowane na stronie internetowej sklepu w którym kupujesz,

 upewnij się, że komunikacja internetowa między Tobą a Twoim sklepem internetowym jest bezpieczna, a zatem czy strona internetowa zaczyna się od https: //,

 większość portali używa do zabezpieczania protokołu SSL (graficznego przedstawienia w postaci blokady) lub protokołu 3D-Secure, który można zobaczyć w systemie Visa jako "Verified by Visa" lub MasterCard SecureCode dla MasterCard. Chociaż protokół SSL zapewnia względnie wysoki poziom bezpieczeństwa, jest on nieco lepszy w przypadku protokołu 3D - Secure Protocol,

 zawsze używaj własnego komputera, telefonu komórkowego lub tabletu do płatności online. Obce urządzenie może mieć różne wirusy, które mogą nieco inaczej wysyłać dane z Twojej witryny. To samo dotyczy sieci publicznych Wi-Fi.
 

Najbezpieczniejszy jest PayPal


PayPal to internetowy system płatności, który pośredniczy w przekazywaniu środków między pojedynczymi kontami, które są identyfikowane za pomocą adresów e-mail. Każdy może założyć konto PayPal. Wszystko co musisz zrobić, to wpisać swój adres e-mail i utworzyć hasło. Następnie wprowadzasz informacje o swojej karcie kredytowej do systemu i łączysz swoje konto. Jest to bardzo szybki i prosty proces, z którym każdy może sobie poradzić. Wszystkie dane konta Paypal będą bezpieczne i nie będziesz musiał wprowadzać ich przy każdej płatności. Zaletą jest to, że płatności PayPal są akceptowane nie tylko przez duże sklepy internetowe, ale także przez mniejszych sprzedawców. Jeśli to możliwe, korzystaj z tej formy płatności.