Jak wybrać i gdzie kupić dobry telewizor?

telewizor

Zastanawiasz się nad kupnem nowego telewizora? Chcesz wiedzieć na co obecnie należy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Sprawdź nasze rady, a na pewno będziesz zadowolony ze swojego zakupu!

 

W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które ułatwią Wam wybór odpowiedniego dla Was telewizora. W ofercie sklepów znajdziecie wiele marek i modeli o zróżnicowanej charakterystyce, dlatego też warto wcześnie wiedzieć, czego konkretnie od kupowanego sprzętu oczekujemy.  

 

Oto kilka kroków, dzięki którym staniesz się szczęśliwym posiadaczem nowego telewizora: 

 

Zakres cenowy 

 

Określenie zawczasu naszego budżetu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Obecnie znajdziemy sprzęty zarówno za 1 000 zł jak i za 15 000 zł. Rozbieżność jest bardzo duża, dlatego też warto z góry narzucić sobie przedział i zawędzić ogólne pytanie z rzędu „jaki telewizor kupić?”. Dzięki temu będziemy mogli również zorientować się w dostępnych dodatkach i gadżetach, które dany telewizor będzie posiadać.  

 

 

Rozmiar 

 

Może wydawać się, że rozmiar telewizora idzie w parze z ceną. Jednakże w zależność od marki i sezonu, w którym kupujemy dany sprzęt, sytuacja może ulegać zmianie. Dlatego też, jeśli wiemy, że doskonale w naszym salonie będzie wyglądać telewizor o 30 calach, to warto mieć to na uwadze, jako jeden z głównych czynników decydujących.  

 

Rozdzielczość 

 

Rozdzielczość jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze nowego sprzętu. Zatem jaki telewizor ma najlepszą? Obecnie na rynku możemy znaleźć urządzenia o trzech rodzajach rozdzielczości: HD Ready ( najsłabsza, stosowana głównie w sprzętach o małych rozmiarach ), Full HD ( o wymiarach 1920 x 1080 pikseli, w której znajduje się aż 2 miliony kolorowych punktów ), Ultra HD ( najlepsza jakość obecnie dostępna, w której rozdzielczość jest równa 3840 x 2160 pikseli). Oczywiście, im większa rozdzielczość, tym cena będzie wyższa, ale i obraz bardziej szczegółowy, co na pewno opłaci się nam podczas codziennego użytkowania.

 

 

Technologia wyświetlacza

 

Równie ważną kwestią, na którą proponujemy zwrócić uwagę jest rodzaj wyświetlacza. Podobnie jak przy wyborze rozdzielczości mamy do wyboru trzy opcje. Pierwszą z nich jest telewizor OLED. Technologia ta polega na tym, iż ekran zawiera w sobie specjalne diody LED, które samoistnie emitują światło. Jest to możliwie najwierniejsze odwzorowanie kolorów oraz uzyskanie najlepszej jakości kontrastu. Zdecydowanym minusem tejże opcji, jest nie tylko wysoka cena, ale również fakt, że opcja ta zarezerwowana jest wyłącznie dla dużych telewizorów (od 55”). Telewizor LED/ LCD jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem. Wybierając taką opcję, doświadczymy mniejszego kontrastu kolorów oraz możliwą degradację kolorów. Jednakże w bardziej droższych modelach, różnica jest prawie niezauważalna. Rozwiązaniem pomiędzy jest wybór sprzętu z wyświetlaczem QLED. Spotkamy się tutaj z technologią LCD, jednakże z pewnym ulepszeniem. Nałożone specjalne kropki kwantowe mają zapewnić nam o wiele lepsze doświadczenie oglądania, niż zwykłe ekrany LCD.

 

Gdzie zakupić tani telewizor? 

 

Dla poszukujących okazji na telewizory mamy specjalną ofertę. Sprawdźcie już dziś promocje w sklepie Neo24 promocje do - 1000 zł na zakup 2 różnych produktów RTV ! Dodatkowo, zaoszczędzicie również wykorzystując w sklepie Neonet kod rabatowy - 1500 zł na laptopy, smartfony, RTV i AGD. Nie przegapcie wyjątkowych okazji i skorzystajcie z promocji na najlepsze telewizory!

 

Więcej zniżek znajdziecie w kategorii Telewizory na codziennie aktualizowanej stronie KUPLIO.pl !