Kreatywne prezenty dla dzieci

dzieci prezenty

Wiadomo kto najbardziej czeka na świąteczne prezenty. Oczywiście dzieci! Rodzice często stoją przed trudnymi wyborami. Dlatego też, chcemy dzisiaj pomóc w wyborze odpowiedniego prezentu dla swojego malucha lub bliskiej nam pociechy.

 

W dzisiejszych czasach mamy multum możliwości na prezent na święta dla dzieci. W przypadku dorosłych, jak i dzieci, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się  na wybór kreatywnego prezentu. Trudno bowiem trafić w gusta, zwłaszcza dzieci, które potrafią zmieniać upodobania kilka razy dziennie. Wybór upominku, który rozbudzi ciekawość dziecka, będzie zdecydowanie trafioną niespodzianką zachęcającą do aktywności, nieszablonowego myślenia i poznawania świata. Oto nasze pomysły na zabawki kreatywne dla dzieci w każdym wieku.

Zestawy Artystyczne

Praktycznie każde dziecko jest małym artystą, które uwielbia pokrywać nie tylko kartkę papieru całą masą kolorów. Zestawy artystyczne pozwolą na to, aby maluch nie tylko poznał podstawowe kolory, ale również na poznanie wielości materiałów, z których można tworzyć niesamowite rzeczy. Jest to idealny prezent, który nie tylko uruchomi kreatywność, ale także pozwoli ją wyrazić w odpowiedni sposób. Pomocne tutaj będą wszelkie zestawy z magicznego piasku, modeliny czy różnorodnych mas.

artystyczne

Zestawy Naukowe

Specjalne zestawy naukowe zainspirują niejednego malucha do poznania świata i jego tajemnic. Wykonywane eksperymenty sprawią, że przez zabawę dziecko pochłonie wiele przydatnych mu później informacji. Nawet najprostsze eksperymenty zostawią po sobie ziarnko wiedzy i zainteresowania. Kreatywne zabawki tego typu zajmują malucha ciekawym i pożytecznym zajęciem, co może być idealną przerwą w codziennej rutynie oraz idealną sytuacją na spędzenie z dzieckiem kilku chwil na edukację.

naukowe

Nietypowe kolorowanki

Każdy z nas pamięta kolorowanie z dziecięcych czasów. Jest to idealne ćwiczenie, aby wyrobić dziecku odpowiednią grafomotorykę, dlatego też jest to prezent, który zawsze będzie przydatny. Jest to zarówno idealny prezent dla chłopca jak i dziewczynki. Warto poszukać ciekawych tematycznie kolorowanek. Jednakże, jeżeli poszukujemy znacznie ciekawszego prezentu, dla starszych dzieci, to proponujemy zwrócić uwagę na kolorowanki na innych fakturach niż tylko papier. Dzięki temu, dziecko będzie mogło nie tylko kolorować, ale również stworzyć oryginalny przedmiot jak np. torebkę czy kubek.

kolorowanki

Modele i klocki

Klocki dla dzieci mogą okazać się również idealnym wyborem. Mimo, iż są one bardzo popularne, to jednak warto zwrócić uwagę na przynoszone przez nich korzyści dotyczące kreatywności i rozwiązywania problemów. Jest to też przedmiot odpowiedni dla dzieci w różnym wieku. Dla najmłodszych oczywiście najlepszym wyborem będą klocki znacznie większe nie stanowiące zagrożenia w postaci połknięcia. Natomiast, im dzieci większe tym można wybierać bardziej złożone konstrukcje z wieloma elementami o przeróżnych wymiarach. Warto zwrócić uwagę także na odpowiednią tematykę, bowiem istnieje wiele klocków nawiązujących do uwielbianych przez dzieci bajek. Oprócz klocków należy również rozważyć modele trójwymiarowe budowli czy środków transportu. Jest to idealna alternatywa dla dzieci, które są znudzone zwykłymi klockami.

modeleiklocki

Zabawki sensoryczne

Poprzednie propozycje raczej dotyczyły tych starszych dzieci. Mamy jednak również propozycje dla tych, które dopiero zaczynają poznawać świat. Pomocne okażą się tutaj wszelkie zabawki sensoryczne, które pozwolą na rozwój zmysłów dziecka. Wybór takich zabawek powinien być uzależniony od tego, w jakim wieku jest dziecko oraz który jego zmysł chcemy pobudzić. Ich wprowadzanie możemy zacząć już u niemowlaków decydując się na różnego rodzaju grzechotki czy maty i stopniowo dodawać kolejne przedmioty w stylu kostek czy puzzli wraz z rozwojem dziecka.

sensoryczne

Doskonale wiemy, że prezenty świąteczne dla dzieci bywają kosztowne, dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka specjalnych kuponów rabatowych, które pozwolą ułatwią Wam zakupy. Sprawdźcie ofertę na stronie Brykacze, kod rabatowy dostaniecie na 10% na zabawki Viga Toys. Oprócz tego warto również sprawdzić Empik promocja, gdzie dostaniecie bon na 20 zł za każde wydane 50 zł przy płatności Mastercard. W sklepie Smyk, rabat na darmową dostawę dostaniecie przy zakupach za min. 200 zł.

Więcej rabatów i zniżek znajdziesz w zakładce Artykuły Dziecięce. Jeśli wciąż poszukujesz interesujących Cię rabatów to serdecznie zachęcamy do stałego odwiedzania naszej strony internetowej KUPLIO.PL, gdzie codziennie będziemy dodawać nowe świąteczne rabaty i zniżki. Polecamy szczególnie śledzić też nasze specjalne kody rabatowe w zakładce Kalendarz Adwentowy, gdzie codziennie będzie na Was czekał nowy, specjalny kupon rabatowy.