Pomysł na majówkę? Top 10 gier planszowych na zabicie nudy

gry planszowe

Nie wiesz co robić w majówkę, a zostajesz w domu? Mamy dla Ciebie pomysł na majówkę z planszówkami, dzięki którym na pewno nie będziesz się nudzić. Wybraliśmy top 10 gier planszowych na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi, dzięki którym zobaczysz, że majówka w domu wcale nie musi być nudna.

 

EGO

Ego to gra, w której sprawdzisz jak dobrze znasz swoich przyjaciół i bliskich, i jak oni znają ciebie. Polega na obstawianiu najbardziej prawdopodobnej z 3 proponowanych na karcie odpowiedzi na pytanie dotyczące Ciebie lub innych graczy. Ten, kto wybierze dobrą odpowiedź otrzymuje punkt. Wygrywa osoba z największą ich ilością. Gra wydaje się być niepozorna, ale dostarcza naprawdę wielu emocji i pozwala jeszcze lepiej się poznać. Nawet jeśli gracze dobrze się znają, zawsze znajdzie się pytanie, które wzbudza wątpliwości. Ego nie ma określonego czasu gry, a pytań jest naprawdę dużo i dotyczą różnych dziedzin, od planów na przyszłość, naszych nawyków czy pracy, aż po sprawy sercowe i rodzinne. Teraz możesz zamówić ją taniej online wykorzystując proponowane przez Empik promocje na gry planszowe.

 

SCRABBLE

Scrabble chyba zna każdy, ale często zapominamy jak wiele zabawy mogą nam przynieść. Ta słowna gra planszowa, to nie tylko świetna zabawa na długie wieczory, ale także ćwiczenie mózgu. Warto sięgnąć po nią zarówno w gronie bliskich i przyjaciół jak i z dziećmi. Świetnie sprawdzi się na majówkę przy grillu, a teraz z kartą empik kupicie ją za jedyne 79,99zł.

 

 

MONOPOLY

Kolejna kultowa już gra, która rozrusza każde towarzystwo. W niej nigdy nie jest nudno, a wręcz przeciwnie, emocje sięgają zenitu. Wydań jest wiele, od tych dziecięcych, po serie filmowe i serialowe. Nieoczekiwane zwroty akcji, spryt, zabawa i umiejętności planowania – to wszystko miesza się ze sobą podczas gry. Kupuj, zarabiaj, płać (i czasem płacz) – gra na wiele godzin, dla miłośników dobrej zabawy. Jeśli jeszcze nie macie jej w swoim zbiorze sprawdźcie w sklepie Cdp promocje gier na majówkę, a kupicie ją już za 62 zł.

 

STORY CUBES

Story Cubes to gra, którą możecie zabrać wszędzie, bo jest bardzo mała – składa się z 9 kostek z ikonami. Zasady są bardzo proste i dostarczają sporo zabawy. Potrzebne jest nam tylko trochę wyobraźni i humoru. Rzucamy kostkami i z wyrzuconych obrazków układamy historię, jaką? Jaka tylko przyjdzie nam do głowy. Wbrew pozorom gra nie jest nudna, bo kombinacji wyrzuconych kostkami jest naprawdę dużo, dlatego ciężko, żeby się powtarzały. To także gra, w którą może grać każdy, od małych dzieci po dorosłych, a co komu do głowy przyjdzie to już inna sprawa…

 

DIXIT

Kolejna z gier pobudzających wyobraźnię i sprawdzająca na ile znamy pozostałych graczy. Ten kto zaczyna wybiera ze swojej talii kartę z obrazkiem, który musi opisać słowem/zdaniem/cytatem etc. i kładzie na środek nie pokazując co jest na obrazku. Pozostali gracze ze swoich kart wybierają taką która najbardziej odpowiada opisowi wypowiedzianemu przez pierwszego gracza, również nie pokazując która jest czyja. Tasujemy karty, pokazujemy i odbywa się głosowanie i gracze którzy dobrze obstawią kartę pierwszego gracza otrzymują punkt. To również gra zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych graczy, i zdecydowanie potrafi zaskoczyć. Plusem jest, że możemy dokupić także kolejne karty do podstawowego zestawu, gdy znudzą się nam te które już mamy.

 

TABU

Tabu to chyba jedna z najlepszych gier na imprezę z przyjaciółmi. Jednak na pewno ciszy przy niej nie będzie, bo z każdą minutą emocje wzrastają. Gracze dzielą się na dwie drużyny i w określonym przez dołączoną klepsydrę czasie muszą opowiedzieć hasło z karty pozostałym. Oprócz tego że nie można użyć hasła głównego w żadnej podobnej formie, nie możemy też użyć słów które są wypisane pod spodem. Uwaga, gra strasznie wciąga, dlatego jeśli zaczynacie w nią grać, zarezerwujcie sobie kilka godzin.

 

5 SEKUND i 5 SEKUND BEZ CENZURY

W grze 5 sekund najważniejszy jest oczywiście czas. Na zadane pytanie musimy odpowiedzieć w ciągu (oczyście) pięciu sekund ale nie jednym słowem, a trzema. Przykładowo: Podaj trzy państwa, które w kolorze flagi maja kolor czerwony. Istnieje kilka wersji gry, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wersja „Bez cenzury” może być całkiem interesująca, a wykorzystując w księgarni Tania Książka kod rabatowy lub promocje możecie kupić je taniej.

 

UNO

Jak zagracie raz, będzie chcieli zagrać po raz kolejny. Proste wbrew pozorom zasady mogą nieźle poprzestawiać sytuację gry. Każdy z graczy otrzymuje 7 kart na których znajdują się różne kolory, cyfry oraz karty specjalne. Rozpoczyna najmłodszy i kolejno inni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Należy dorzucić kartę z tym samym kolorem lub cyfrą i po prostu pozbyć się swoich kart w jak najszybszym czasie. Utrudniają to jednak karty specjalne, takie jak +2 lub +4, przez które kolejny gracz otrzymuje dodatkowe karty. Może jednak zapobiec „karze” także dorzucając kartę +2 lub +4, wtedy kolejny gracz zabiera ilość kart zgodną z sumą tych specjalnych, no chyba że on także ma kartę plusową.. W zestawie są także karty zmiany koloru, czy zmiany ruchu kolejki, więc podczas gry naprawdę dzieje się sporo. Mogą w nią grać zarówno najmłodsi jak i dorośli – tak samo cieszy wszystkich.

 

DUSZKI

Duszki to gra zręcznościowa. W zestawie otrzymujemy kilka małych przedmiotów w różnych kolorach, które kładziemy na środku. Następnie losujemy kartę, kładziemy na środek i każdy z graczy musi chwycić przedmiot którego koloru ani kształtu nie ma na obrazku z karty. Wydaje się dość prosta, ale działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, więc jest spora presja. Trzeba nie tylko wymyślić jakiego koloru oraz kształtu nie ma na obrazku, ale także zdążyć przed innymi go złapać, bo właściwy przedmiot jest tylko jeden do każdej karty. Ten kto trafi zdobywa punkt.

To już wszystkie nasze propozycje gier na weekend majowy. Jeśli zamierzacie kupić którąś z nich tanie gry planszowe znajdziecie szybko w internecie korzystając promocji i kodów dostępnych na KUPLIO.pl.  Miłej zabawy!