AirTag - 4 praktyczne zastosowania inteligentnego breloka do kluczy

airtag

Jest mały, poręczny, kosztuje średnio 150 zł i z jego pomocą znajdziecie praktycznie wszystko. W tym małym cudzie zwanym Air Tag kryje się jednak o wiele więcej przydatnych funkcji. Czym one są i jak mogą pomóc w codziennym życiu?

 

Opracowany przez firmę Apple lokalizacyjny chip AirTag Bluetooth pomoże Wam kiedy zgubicie klucze i inne cenne przedmioty, pomoże w zlokalizowaniu ich właściciela oraz odnalezieniu wielu ważnych urządzeń. Oto kilka ciekawych pomysłów, które można zrobić, aby w pełni wykorzystać możliwości tego małego, poręcznego urządzenia. Wybierz idealny Air Tag Apple.

 

Co to jest Air Tag?

 

AirTagi należą do kategorii akcesoriów. Zostały one zaprojektowane jako inteligentne wyszukiwarki. Jednak ten lokalizator, w porównaniu do innych, jest znacznie bardziej inteligentny i innowacyjny. Pomimo tego,  że jest to najmniejsze urządzenie firmy Apple, wielu użytkowników z pewnością je pokocha. Podobnie jak wiele produktów tej marki, Air Tag iPone jest niezwykle praktyczny i maksymalnie przyjazny dla użytkownika.

Chcecie sprawdzić, jak system Air Tag iSpot działałby w Waszym domu? Skorzystajcie z wyjątkowej oferty MediaMarkt.pl.

airtag zastosowanie

 

Jak działa system AirTag?

 

To niewielkie urządzenie wykorzystuje dwie formy komunikacji. Bluetooth i specjalny chip U1. Dzięki technologii Bluetooth urządzenie AirTag pozostaje w kontakcie z telefonem iPhone. W razie potrzeby może on przekazywać informacje o położeniu użytkownika do aplikacji Find My iPhone za pomocą innych iPhone'ów. Z kolei chipy U1 lokalizują inne urządzenia w swoim otoczeniu, określając ich odległość i kierunek.

 

Lokalizacja Waszych rzeczy

 

AirTag został zaprojektowany po to, abyście mieli możliwość lokalizowania zwykłych codziennych przedmiotów. Jeśli więc codziennie tracicie w kółko te same rzeczy, może to być przydatne narzędzie. Przedstawiamy Wam podstawowe rzeczy, do których można go używać:

- Klucze

- Piloty

- Słuchawki AirPods (najlepiej z etui)

- Portfel

- Torebka

- Karta pracownicza

- Legitymacja studencka

- Dowód osobisty

- Laptop

- Telefon komórkowy (jeśli masz również inne urządzenie do wyszukiwania)

airtag w telefonie

 

Śledzenie lokalizacji dla ludzi

 

Lokalizator dla dzieci i zwierząt? Czemu nie. Wystarczy jedna chwila roztargnienia i nie wiadomo, gdzie ich szukać. Nie traćcie więc czasu na niepotrzebne poszukiwania. Jeśli Wasze dzieci nie są jeszcze na tyle dorosłe, by mieć własny smartfon, lub nie chcecie czipować swojego zwierzaka, postawcie na AirTag. Włóżcie go do plecaka dzieci lub przypnijcie go do obroży swojego pupila.

AirTag służy nie tylko Waszemu bezpieczeństwu, ale także bezpieczeństwu Waszych dzieci, zwierząt domowych lub osób cierpiących na demencję. Osoby cierpiące na chorobę Alzheimera lub inną formę demencji, stopniowo tracą zdolność rozpoznawania znajomych miejsc. Często błądzą i nie mogą powrócić. Umieśćcie AirTag w miejscu, co do którego macie pewność, że zagubiona osoba zabierze go ze sobą, np. w bucie.

 

Na MediaExpert.pl można wybierać z szerokiego asortymentu lokalizatorów GPS. Skorzystajcie z tej oferty:

LOKALIZATOR

 

Zabezpieczenie przeciwko kradzieży

 

Niestety nie jest już tak, że kłódka lub alarm są pomocne by odstraszyć złodzieja roweru lub samochodu. W przeciwnym razie wystarczyłyby konwencjonalne urządzenia, jednak czasy sie zmieniają.

Zapewnij swojemu rowerowi lub samochodowi większe bezpieczeństwo. Jeśli zostaną skradzione, łatwiej będzie je zlokalizować. AirTag jest wyposażony w uchwyty z przyczepną tylną częścią, dzięki czemu można go zamontować zarówno na płaskich, jak i zakrzywionych powierzchniach.

 

Nasza rada: Umieśćcie jeden AirTag w widocznym miejscu, aby odstraszyć złodziei. Drugi przyklejcie w mniej widocznym miejscu, aby jeszcze lepiej chronić swoją własność.

airtag w bezpiecznym miejscu

 

Wakacyjny must have

 

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że linia lotnicza nie mogła odnaleźć Waszego bagażu? Znalezienie zagubionego bagażu byłoby łatwiejsze dzięki zastosowaniu breloka z sygnałem dźwiękowym. Można go również używać do śledzenia toru lotu walizek. Dzięki temu będziecie mogli lepiej zorganizować czas odbioru bagażu na lotnisku.

Oprócz innych zalet, AirTag jest również wodoodporny, działa nawet pod wodą. Oznacza to, że może działać przez 30 minut na głębokości 1 metra, czyli wystarczająco długo, aby odnaleźć zagubiony przedmiot. Konkretne określanie miejsca pod wodą, w którym się znajdujemy za pomocą tego urządzenia to doskonała i praktyczna sztuczka dla wszystkich miłośników lata.

Zainteresował Was ten artykuł? Przeczytajcie Nasz poprzedni artykuł o tym, gdzie znaleźć idealnego iPhone w dobrej cenie, w sprawdzonym sklepie.