Jak wybrać alarm samochodowy?

auto

Chcesz ochronić swoje auto przed kradzieżą, ale nie wiesz jak wybrać dobry alarm samochodowy? Nie martw się, dobranie odpowiedniego systemu alarmowego nie jest aż takie trudne.

 

Rynek zapełniony jest szeroką ofertą alarmów różnych klas, może to skutkować pewnego rodzaju dezorientacją który z nich jest najlepszy. Teoretycznie te z górnej półki cenowej powinny właśnie takie być, ale.. no właśnie, jak nie przepłacić, a otrzymać dobrą jakość?

Istnieje kilka czynników na które powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze alarmu samochodowego. Po pierwsze obecność znaku bezpieczeństwa B oraz homologacja. Kolejnym czynnikiem jest klasa autoalarmu, i tu wyróżniamy tę popularną, standardową oraz profesjonalną i klasę ekstra. Różnią się one zakresem funkcji oferowanych przez alarmy, np. w klasie popularnej kod pilota jest stały, a w pozostałych zmienny. Z każdą kolejną klasą otrzymujemy bardziej zaawansowany system, a co za tym idzie lepsze zabezpieczenie. W klasie popularnej otrzymujemy najbardziej podstawowe zabezpieczenie w postaci stałego kodu i czujników otwarcia klapy i drzwi. W klasie standardowej dodatkowo występuje blokada obwodu silnika, a także możliwość uruchomienia alarmu poprzez pilot. W klasie profesjonalnej występuje własne zasilanie – więc nawet odłączenie akumulatora mu nie straszne. Klasa ekstra posiada dodatkowe czujniki alarmujące w momencie wciągania auta na lawetę czy powiadomienie na telefon.

 

 

Cena i jej stosunek do jakości

 

Jeśli się postaramy znajdziemy te najprostsze systemy w postaci kilku czujek nawet w przedziale 100-150 zł. Taki system z odrobiną wysiłku zamontujemy sami, więc jest to dobre rozwiązanie gdy akurat nie mamy zbyt wiele pieniędzy, a alarm by się przydał. Warto też śledzić promocje i kody, polecamy KUPLIO.pl (gdzie znajdziesz zniżki także na inne akcesoria samochodowe, może nowe radio lub choinka o zapachu kokosowym?). Jak to przeważnie bywa, te najbardziej zaawansowane systemy, o których marzy każdy właściciel Passerati mogą kosztować więcej niż nasze cztery kółka, bo wiążą się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy, oczywiście bez montażu..

Na co więc zwrócić uwagę by zabezpieczyć samochód ale nie przepłacić? Marka nie zawsze oznacza najlepszej jakości, warto więc czasem wybrać tę mniej znaną, ale z certyfikatem B oraz dobrą klasą alarmu. Żaden z wymienionych systemów nie zabezpieczy w stu procentach naszego pojazdu, ale może zniechęcić złodzieja do dalszych prób, lub opóźnić jego działania. Warto więc mądrze wybrać odpowiedni system zabezpieczeń ukochanych czterech kółek.