Jaki czytnik e-booków kupić? Gdzie kupić czytnik?

czytnik

Wszystkie książki w jednym miejscu? To możliwe, dzięki czytnikowi e-booków. Sprawdź, jaki najlepiej wybrać!

 

Dzisiejszy wpis jest idealny dla wszystkich nowoczesnych moli książkowych, którzy planują zakup nowego czytnika e-booków. Urządzenie to, jest idealnym wyborem dla każdego, kto nie wyobraża sobie życia bez czytania. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób nie tylko zakupisz ciekawe lektury bez wychodzenia z domu, ale również nie będziesz musiał przejmować się dostępnym miejscem na półce. Brzmi idealnie, prawda?

Oto kilka cech, na które powinniście koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze idealnego dla Was czytnika e-booków! Jaki czytnik ebook najlepiej kupić?

 

Rozmiar i typ ekranu

 

Wybierając rozmiar ekranu musimy pomyśleć o mobilności. Inwestujemy w tenże sprzęt głównie dlatego, że praktycznie zawsze chcemy mieć go pod ręką. Duże rozmiary – 10 czy nawet 8 cali mogą być kuszące, jednak czy będą one praktycznie? Niekoniecznie. Najpopularniejszy rozmiar, który i Wam polecamy to 6 cali. Jest on idealny do codziennego użytkowania i idealnie leży w większej torebce czy plecaku. Dla tych, którzy są zwolennikami jak najmniejszych rozmiarów i ekstremalnej mobilności polecamy czytnik książek o rozmiarach 5 cali. Oprócz rozmiaru, również typ ekranu jest bardzo ważnym elementem. Szczególnie polecamy wybrać Wam najlepszy na rynku, czyli ekran e-papierowy. Wasze oczy nie będą się męczyć nawet przy długiej lekturze, bowiem ekran ten nie odbija w żaden sposób światła i jest najbardziej zbliżony do tradycyjnej wersji książki.

 

 

Bateria

 

Tak jak podkreślaliśmy w tematyce ekranu – mobilność jest najważniejsza. Dlatego też, wybierając czytnik e-booków musimy zwrócić uwagę również na wbudowaną baterię. Najlepsze na rynku modele mogą działać nieprzerwanie nawet przez kilka tygodni, co wydaje się wręcz idealne! Nie zapominajmy jednak, że różne czynniki wpływają na ogólną wystarczalność baterii. Nawet najlepsze akumulatory będą szybciej się rozładowywać, gdy ekran naszego urządzenia będzie stale włączony na maksymalną jasność, a w tle będzie działać wiele procesów i aplikacji.

 

Sterowanie

 

To w jaki sposób będziemy obsługiwać urządzenie może wydać się błahym tematem, jednak wpływa to na ogólne zadowolenie i komfort codziennego użytkowania. Do wyboru mamy dwie opcję – dotykową lub tradycyjną za pomocą przycisków. Oba warianty są warte rozpatrzenia w odniesieniu do naszych indywidualnych preferencji. Uczulamy Was jedynie na fakt, iż ekrany czytników różnią się od popularnych LCD do których przywykliśmy obsługując tablety czy komórki. W urządzeniach tych czas reakcji jest o wiele wolniejszy, dlatego też musimy być tego świadomi wybierając taki wariant.

 

 

Obsługiwane formaty i dodatkowe funkcje

 

Oprócz podstawowych opcji warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które może mieć nasz czytnik ebooków. Przede wszystkim, polecamy sprawdzić listę obsługiwanych formatów. Im więcej, tym lepiej. Będziemy mieć pewność, że nasze pliki zostaną zawsze otworzone i poprawnie wyświetlone. Dodatkowo również, warto zwrócić uwagę na to czy nasz potencjalny sprzęt posiada wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki czemu bez większych problemów będziemy mogli przesyłać lub pobierać pliki bezpośrednio na urządzenie. Polecamy również wybór opcji Text to Speech, dzięki czemu jeśli kiedykolwiek będziecie mieli ochotę posłuchać wybranej książki, nie będzie to żaden problem.

 

Chcecie zamówić czytnik e-booków taniej? Polecamy wykorzystać Empik wyprzedaż do - 70% na książki, multimedia, AGD i elektronikę. Dodatkowo też, sprawdźcie również Media Markt promocje i skorzystajcie z opcji darmowej dostawy na zamówienia powyżej 100 zł! Więcej zniżek czeka na Was na KUPLIO.pl !