Black Friday 2021: 8 zaskakujących faktów i wskazówek, gdzie szukać zniżek

__avatar_name
black friday 2021/2

Chcesz wiedzieć, gdzie w jednym miejscu znaleźć najlepsze okazje Black Friday 2021? Albo jak wyprzedzić innych i jako pierwszy dowiedzieć się o zniżkach? A może po prostu zastanawiasz się, które towary jako pierwsze znikną z półek sklepowych? Czytaj dalej.

 

Kiedy jest Black Friday?

 

W tym roku Czarny Piątek przypada w piątek 26 listopada, ale już od 21 listopada możecie spodziewać się wspaniałych zniżek. Koniecznie zanotujcie również w kalendarzu poniedziałek 29 listopada, wtedy w wielu e-sklepach odbędzie się Cyber Monday. Choć Cyber ​​Monday powstał znacznie później niż Black Friday, to z pewnością nie pozostaje w tyle pod względem rabatów.

 

Nie czekaj niepotrzebnie w kolejce

 

Coraz więcej osób robi zakupy online podczas Czarnego Piątku. Nie musisz już nigdzie iść, możesz zrobić wszystkie swoje zakupy za pomocą kilku kliknięć. W sekcji Black Friday 2021 codziennie czekają na Ciebie świeże rabaty do najlepszych e-sklepów.

 

Jak to wszystko się zaczęło?

 

Chociaż dzisiaj mamy w większości pozytywne skojarzenia z frazą Czarny Piątek, nie zawsze tak było. Czy wiesz, że w XIX wieku termin Czarny piątek kojarzył się z kryzysem finansowym? Terminu tego użyto po raz pierwszy w piątek, 24 września 1869 roku. Jednak ten dzień był zdecydowanie inny od Czarnego Piątku, jaki znamy dzisiaj. Dwóch finansistów z Wall Street postanowiło kupić ogromne ilości złota w nadziei na sztuczne podniesienie jego ceny i zarobienie na nim astronomicznych sum. Jednak rząd postanowił podjąć przeciwko nim działania i zalał rynek złotem, w wyniku czego wielu inwestorów zbankrutowało.

W związku z zakupami termin ten został po raz pierwszy użyty w Filadelfii w latach pięćdziesiątych. Policja użyła tego określenia do oznaczenia piątkowych tłumów kupujących i związanych z tym ogromnych korków. Poza Czarnym Piątkiem, przez jakiś czas w grze pojawiała się nazwa Big Friday, ale ta nazwa nigdy nie miała miejsca.

Uważa się, że Black Friday może również pochodzić z angielskiego idiomu „be in the black”, który odnosi się do sytuacji, gdy handel odbywa się poprzez czarne liczby, czyli w zyskach. Jednak nigdy nie zostało to potwierdzone. Prawdą jest jednak, że Black Friday znacząco przyczynia się do wzrostu sprzedaży i często pomaga sprzedawcom przejść z czerwieni na czerń.

 

shopping bag

 

Skorzystaj z Black Friday 2021, aby kupić prezenty świąteczne

 

Wybierz korzystne oferty i kup prezenty już teraz. Będziesz miał znacznie większy wybór niż tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy wiele produktów jest już wyprzedanych. Co więcej, jeśli zakupy świąteczne trzymasz na ostatnią chwilę, niekończące się oczekiwanie na uzupełnienie towaru lub duża liczba zapracowanych kurierów może oznaczać, że prezenty mogą nie dotrzeć na czas. Unikaj zatłoczonych sklepów i kupuj wszystkie prezenty wygodnie z domu. Będziesz cieszyć się spokojnym Adwentem i wreszcie – dzięki Black Friday znacznie zaoszczędzisz na zakupach prezentów.


Jak sprawdzić, czy kupowanie jest naprawdę korzystne?

 

Niektórzy sprzedawcy stosują nieuczciwe praktyki podczas Czarnego Piątku, więc klienci często niepotrzebnie przepłacają za towar. Jak temu zapobiec? Zawsze porównuj ceny tego samego lub podobnego produktu w innych sklepach. Sprawdź też, jak zmieniała się cena produktu na przestrzeni roku. Jeśli znacznie wzrosła w okresie przed Czarnym Piątkiem, to jest całkiem prawdopodobne, że za towar zapłacisz tyle samo, a nawet więcej. W ten sposób szybko i łatwo sprawdzisz, czy Twój zakup się opłaca.

 

oszczędne kupowanie

 

Black Friday w liczbach

 

► Większość kupujących online woli zakupy wieczorne. Większość wyprzedaży odbędzie się w godzinach 20:00 - 22:00. (Fact-finder)

► W 2020 roku podczas Black Friday wysłano ponad 116 milionów e-maili, więcej niż w jakikolwiek inny dzień. (Campaign Monitor)

► Około 30% całej sprzedaży ma miejsce między Black Friday a Bożym Narodzeniem. (Spendmenot)

► Klienci wydawali średnio 6,3 miliona dolarów na minutę podczas zakupów online w Black Friday. (CNBC)

► Średni czas oczekiwania w liniach handlowych to około 2,5 godziny. (Oberlo)

► Kwota, jaką klient planuje wydać podczas zakupów w Black Friday, wynosi około 300 euro. (Time Bulletin)

► Święto zakupów w Black Friday obchodzone jest w 50-60% krajów świata. (JungleScout)

► Nie powinno dziwić, że najpopularniejsze produkty to telewizory, laptopy i telefony komórkowe. Ale czy wiesz, że piżamy, które znikają z półek sklepowych w rekordowym tempie, również cieszą się dużą popularnością? Znana amerykańska sieć Wallmart zapewniła zatem klientów w komunikacie prasowym, że podczas Black Friday w sklepach będzie na nich czekać nawet 10 milionów piżam. (U.S.News)

 

Jak już nigdy nie przegapić rabatów?

 

Ile razy natknąłeś się na świetne rabaty i kupiłeś dokładnie to, co chciałeś w swoim ulubionym e-sklepie? Pewnie tylko kilka razy. Ale ile razy zdarzyło Ci się późno dowiedzieć o zniżkach, a najlepsze produkty zostały w międzyczasie wyprzedane?

Nie pozostawiaj niczego przypadkowi i zapisz się do naszego newslettera. Najlepsze oferty wyślemy Ci bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail, dzięki czemu zawsze jako pierwszy dowiesz się o rabatach, również tych podczas black week.

 

newsletter picture

 

Jak to zrobić:

Na naszej stronie internetowej Kuplio.pl znajdziesz opcję subskrypcji biuletynu. Wpisz w pole swój adres e-mail, zaznacz wybrane opcje i kliknij Wyślij. Gotowe - od teraz możesz spodziewać się regularnej partii najkorzystniejszych ofert.