5 inspiracji na wycieczki zagraniczne, czyli podróż poślubna w sezonie jesiennym

wycieczki zagraniczne

Sezon ślubny pomału dobiega końca, a młode pary wyruszają w podróż poślubną. Dla tych, którzy jeszcze nie zaplanowali swojej podróży marzeń mamy kilka inspiracji na wycieczki zagraniczne, które pomogą w organizacji jednego z najpiękniejszych wyjazdów w Waszym życiu.

 

Od czego zacząć planowanie podróży poślubnej? Zastanówcie się gdzie chcecie jechać. Wolicie gorący klimat, czy raczej chłodne miejsca? Ile pieniędzy możecie przeznaczyć na całą podróż i ile dni ma trwać? Oto kilka naszych propozycji:

 

Grecja, Ateny 

 

Oprócz gorącego klimatu, mnóstwo zabytków do zwiedzania, piękne widoki i architektura – czego chcieć więcej? Ateny to jedno z miejsc obowiązkowych do zobaczenia. Ze względu na pogodę najlepiej wybrać się do Aten we wrześniu, ale jeśli chcemy trochę zaoszczędzić – ceny hoteli są niższe od listopada do marca.

Nasza rada: Warto śledzić proponowane przez Booking promocje sezonowe, gdzie codziennie pojawiają się nowe zniżki na wybrane hotele do – 15%.

 

Wielka Brytania, Londyn

 

Miasto które tętni życiem 24h/dobę. Idealne miejsce dla par, które nie lubią wylegiwać się na plaży, a podróż poślubna ma być także okazją do zwiedzania i odkrywania nowych miejsc. Ze względu na ilość turystów warto rozważyć podróż właśnie w miesiącach zimowych, od listopada do lutego – gdy jest ich zdecydowanie mniej i możemy spokojnie zobaczyć interesujące nas zabytki, muzea i inne atrakcje.

 

Bułgaria, Burgas

 

Miasto nad morzem i jeziorami z kilkoma muzeami do zwiedzania i słoneczną pogodą. Dla tych, którzy chcą poleżeć w słońcu i spokojnie wypocząć. Jesienią pogoda sprzyja zwiedzaniu bo nie jest za gorąco, ok 18 stopni, a ceny są przystępne.

 

Zadar, Chorwacja

 

Słonecznie, pięknie i romantycznie. Chorwacja choć cieszy się ogromną popularnością w sezonie warta odwiedzenia jest we wrześniu – gdy turystów jest bardzo mało. Dopiero wtedy spokojnie możemy pozwiedzać i pooglądać zabytki, czy poleżeć na plaży nie przeciskając się między ludźmi. Ceny są całkiem przystępne, a rezerwując nocleg wcześniej także zaoszczędzimy.

 

Holandia, Amsterdam

 

To jedno z najbardziej otwartych miast świata, z szeroką gamą atrakcji i miejsc do zwiedzania. Nie jest jednak tanie, dlatego jeśli chcemy odwiedzić Amsterdam i wydać trochę mniej, warto rozważyć podróż we wrześniu lub październiku. W tym okresie pogoda zaczyna się pogarszać, ale za to turystów będzie znacznie mniej i klimat będzie bardziej melancholijny.

Dodatkowo, jeśli planujecie podróż samolotem warto skorzystać z kodu rabatowego od Qatar Airways i zaoszczędzić nawet 10% na biletach. Więcej zniżek i rabatów znajdziecie także w zakładce Podróże i bilety na KUPLIO.pl, gdzie codziennie aktualizujemy dla Was listę promocji.