Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne? Czym kierować się przy wyborze?

ubezpieczenie turystyczne

Nadchodzi czas letnich wycieczek i podróży. Planujesz urlop w kraju? A może wyjazd za granicę? Ubezpieczenie turystyczne to podstawa bezpiecznego urlopu!

 

Często zdarza się, że swoją uwagę skupiamy na zakupie nowych ubrań czy wyszukaniu atrakcji na nadchodzący wyjazd i zapominamy o najważniejszym - o zabezpieczeniu się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Niestety nie mamy mocy przewidywania przyszłości, dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków i stresu, powinniśmy przed planowaną podróżą również zadbać o wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego zakupie! 

 

Co zyskujemy wykupując dodatkowe ubezpieczenie? 

 

Obecnie, na terenach Europejskiego Obszaru Gospodarczego możemy skorzystać z opcji bezpłatnego wyrobienia karty EKUZ. Wiele osób decyduje się wyłącznie na ten wariant, ze względu na zerowe koszty i pewność otrzymania pomocy. Jednakże, oferta usług medycznych z których w razie potrzeby możemy skorzystać, jest bardzo ograniczona. Karta zapewnia nam jedynie do bezpłatnych świadczeń medycznych, które niestety mają różne zakresy w poszczególnych krajach i na naszą niekorzyść są znacznie bardziej ograniczone w stosunku do polskich standardów. Chcąc zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, prywatnego leczenia, transportu do kraju czy nawet zgubienia bagażu lub kradzieży warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym.  

 

Ubezpieczenie nie tylko na zagraniczne wyjazdy 

 

Większość osób, które decydują się na wykupienie polisy, robi to wyłącznie ze względu na podróż zagraniczną. Błąd! Niezależnie od tego, gdzie planujemy spędzić nasz urlop, zawsze powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność. Ubezpieczenia podróżne same w sobie nie kosztują wiele, zwłaszcza te o krajowym wymiarze, a mogą oszczędzić wiele niepotrzebnych problemów. Mimo, iż podróżując po Polsce możemy wszędzie skorzystać z opieki publicznej, to jednak wykupienie ubezpieczenia pozwoli również na darmowe leczenie w placówkach prywatnych, pokrycie kosztów ewentualnej rehabilitacji oraz wypłatę odszkodowań za nieszczęśliwe wypadki. Płacąc kilka złotych dziennie za taką opcję, możemy spokojnie podróżować, bez żadnych zmartwień. 

 

 

Koszty wykupienia ubezpieczenia

 

Obecnie, Polska oferuje swoim obywatelom najniższe koszty polis na wakacje w całej Europie. Przy wyjeździe zagranicznym, ubezpieczenie możemy zakupić już od 2,57 zł / dzień, natomiast przy krajowym już od 1,08 zł / dzień.  Za małe pieniądze, otrzymamy naprawdę spokojne wakacje bez przykrych niespodzianek związanych z brakiem opcji pomocy w razie nieoczekiwanego wypadku.   

 

Zakres polis ubezpieczeniowych

 

Obecnie na rynku istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, jak i oferowanych pakietów, dlatego też warto znać podstawowe rodzaje ubezpieczeń, w celu wybrania najodpowiedniejszego dla nas. Ubezpieczenie kosztów leczenia czyli KL, zapewni nam gwarantowany zwrot podstawowych poniesionych kosztów leczenia (opatrunki, transport i leczenie szpitalne) w związku z chorobą. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, tzw. NNW skupia się wyłącznie na uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń. Dotyczy to głównie wszelkiego rodzaju wypadków, pożarów czy nawet nagłej śmierci. Ubezpieczenie bagażu podróżnego, skupia się oczywiście na zabezpieczeniu naszego majątku, z którym podróżujemy na wypadek jego utraty. W zależności od pakietów są sformułowane ogólne zasady, które stanowią, kiedy odszkodowanie należy się pokrzywdzonemu.  Ubezpieczenie assistance łączy w sobie wszelką pomoc z poprzednich pakietów. Jest to kompleksowa usługa mająca na celu jednoczesne wspomaganie nas w chorobie, jak i nieszczęśliwym wypadku oraz jego ewentualnymi konsekwencjami. Podróżując większą grupą polecamy również sprawdzić ofertę na ubezpieczenie grupowe, które może okazać się o wiele bardziej korzystniejsze, zwłaszcza przy wielu osobach podróżujących.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia i gdzie je wykupić?

 

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, powinniśmy określić przede wszystkim: czas naszej podróży, kierunek, cel oraz jej charakter, jak również zakres i limit poszczególnych świadczeń, które w razie wypadku będą nam niezbędne. W stosunku od ustalonych przez nas priorytetów cena polisy może się znacznie wahać. Dla tych, którzy planują daleką podróż po za granice Europy oraz ekstremalne atrakcje, ubezpieczenie będzie znacznie droższe, niż dla tych planujących spokojny wypoczynek nad polskim morzem. Aby znaleźć odpowiednią najkorzystniejszą ofertę dla siebie, polecamy skorzystać z gotowych porównywarek internetowych, gdzie w szybki i łatwy sposób znajdziecie idealne i tanie propozycje przez co wygodnie zakupicie ubezpieczenie turystyczne online.

 

Wybierasz się na wakacje? Na pewno przydadzą Ci się oferty promocyjne i kupony rabatowe! Sprawdź najnowsze oferty w zakładce Podróże i Bilety na naszej stronie KUPLIO.pl!