Jak tanio podróżować? Podpowiadamy!

podróże

Marzą Ci się niezapomniane chwile na tropikalnych wyspach? A może wspinaczki na najwyższe góry świata? Dzisiaj podpowiemy jak podróżować bez wydawania fortuny!

 

Uwielbiasz tanie podróże, ale nie wiesz gdzie szukać odpowiednich promocji, aby zaoszczędzić na wymarzonych wakacjach? Przeczytaj poniższy wpis, a dowiesz się o wszystkich praktycznych wskazówkach, dzięki którym odbędziesz swój najtańszy urlop w życiu!

 

Miej otwartą głowę

Linie lotnicze często robią promocje lotnicze raz w tygodniu lub raz w miesiącu na wybrane kierunki na całym świecie. Sprawdzając regularnie specjalne oferty masz szanse zdobyć najtańsze bilety lotnicze. Jeśli nie planujesz urlopu w konkretnym miejscu na Ziemi, masz większe szanse na to, że akurat najnowsza promocja będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Nie bój się miejscowości, których nie kojarzysz! Masz szanse odkryć coś, co może stać się Twoim nowym ulubionym miejscem. Dodatkowo, masz również szansę na uniknięcie tłumu przyjezdnych turystów, a co za tym idzie, na zapoznaniu się z tamtejszymi ludźmi i kulturą na zupełnie wyższym poziomie.

 

Szukaj alternatywnych miejsc do nocowania  

Nie rezerwując noclegu bezpośrednio przez stronę hotelu unikniesz sporych kosztów. Poświęć czas na znalezienie odpowiedniego miejsca do spania poprzez strony, które posiadają w sobie bazę miejsc noclegowych. Sprawdź obowiązujące promocje oraz wyszukaj dostępne kody rabatowe, dzięki którym zaoszczędzisz jeszcze więcej. Znajdziesz je choćby w naszej zakładce Loty i Podróże. Jeśli jesteś osobą otwartą, lubisz spędzać czas z ludźmi, których dopiero co poznałeś lub podróżujesz z przyjaciółmi, rozważ miejsca w łączonych pokojach, które zazwyczaj są wyposażone w łóżka piętrowe. Dobrą alternatywą jest również znalezienie odpowiedniego miejsca poprzez portal AirBnb.

 

Nie podążaj popularnymi szlakami  

Często wygodniej iść ścieżkami przeznaczonymi dla turystów, zarówno jeśli chodzi o atrakcje czy restauracje w miejscu, w którym wybraliśmy się zatrzymać. Lokalni mieszkańcy chcą zarobić na przyjezdnych jak najwięcej, dlatego często oferowane produkty są zazwyczaj dużo droższe w sklepach i restauracjach blisko hoteli oraz centrum. Dlatego też, warto poszukać miejsc bardziej na uboczu, lubianych przez stałych mieszkańców. Takim działaniem, nie tylko zaoszczędzimy kilka gorszy, ale również mamy szanse na całkowite doświadczenie lokalnej kultury.

 

 

Im mniej bagażu, tym lepiej

 

Wybierając się w podróż nie przepakowuj swojej walizki. Zabierz wyłącznie rzeczy, które są Ci niezbędne i będziesz mógł je wielokrotnie użyć. Ograniczając wagę bagażu, który zabierzemy ze sobą w podróż, zaoszczędzimy zwłaszcza przy locie samolotem, gdzie często musimy uiścić dodatkową opłatę na rejestrowany czy cięższy bagaż. Oprócz tego, unikniemy również szansy na przypadkowe zagubienie się naszej walizki.

 

Bądź na bieżąco

 

Najlepszym sposobem jest wyszukiwanie okazji. Miej rękę na pulsie, zapisz się do newsletterów, włącz powiadomienia o nowych ofertach i odwiedzaj regularnie strony z ofertami na bilety lotnicze, tanie nocowanie i oferty wakacyjne. Dodatkowo odwiedzaj regularnie strony, które udostępniają aktualne promocje i kody rabatowe. Takim sposobem, w szybki i łatwy sposób znajdziesz interesującą Cię ofertę.

 

Oprócz wskazówek mamy dla Was wiele interesujących zniżek, które pomogą Ci w odbyciu niezapomnianej podróży w okazyjnej cenie! Wykorzystaj już dziś Agoda kod rabatowy – 10% na pobyt w mieście Hong Kong. Skorzystaj również z oferty na Groupon kod rabatowy – 20% na oferty Local i Travel. Sprawdź również Booking promocje do – 20% na nocleg.

 

Sprawdzaj codziennie nasze zniżki  i podróżuj taniej z KUPLIO.pl !