Jak tanio wyremontować łazienkę? cz.2

remont łazienki 2

Druga część wpisu o tym jak tanio wyremontować łazienkę na wiosnę. Dziś pomożemy Wam dobrać odpowiednie meble oraz prysznic tak by łazienka nie tylko świetnie wyglądała, ale i by była funkcjonalna.

 

Jesteśmy już po wyborze glazury, umywalki oraz baterii, czas więc na kolejne elementy takie jak meble, lustro, oświetlenie oraz prysznic. Zacznijmy od części kąpielowej czyli od doboru prysznica. W zależności od tego czy chcemy samą kolumnę prysznicową czy całą kabinę wybraliśmy te, które naszym zdaniem są warte uwagi i mają przystępną cenę. Pierwsza to półokrągła kabina Cooke&Lewis (428 zł) z transparentną szybą, która będzie dobrze wyglądać praktycznie w każdej łazience, zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym wnętrzu. Druga propozycja to kwadratowa kabina Rivium, która lepiej sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu i jest trochę tańsza od pierwszej, bo jej koszt to niecałe 300 zł. Jeśli jednak nie potrzebujecie całej kabiny a jedynie kolumnę prysznicową polecamy spojrzeć na dwie pozostałe kolumny: Neo Caro (198zł) oraz Cooke&Lewis (178zł) które oprócz standardowej słuchawki posiadają także deszczownicę, a przy tym ma bardzo nowoczesny wygląd. Obie będą świetnie wyglądać zarówno w nowoczesnym wnętrzu jak i w tym bardziej klasycznym. Śledząc w sklepie Castorama wyprzedaż możecie kupić wyposażenie łazienki taniej, dlatego polecamy spojrzeć na KUPLIO.pl i skorzystać ze zniżek.

 

 

Gdy wybierzemy wyposażenie części kąpielowej przechodzimy do mebli, a zaczniemy od doboru szafek, w których przechowujemy kosmetyki oraz chemię gospodarczą. Jeśli w łazience macie miejsce na pralkę warto zagospodarować miejsce nad nią, i tutaj świetnie sprawdzi się szafka, którą kupicie w sklepie eMag. Biała szafka z otwartym miejscem zarówno na dekoracje i ręczniki oraz z częścią zamkniętą to bardzo dobre rozwiązanie do łazienki, a kupicie ją już za 219 zł. Jeśli nie chcecie kupować osobno szafki pod umywalkę warto rozważyć zakup wiszącej szafki z umywalką. Nie znajdziecie w niej zbyt dużo miejsca, ale sprawdzi się dobrze w bardzo małych pomieszaniach. Funkcjonalnym rozwiązaniem w łazienkach nowoczesnych będzie teleskopowy regał, na którym możecie położyć ręczniki lub kosmetyki i chemię w pudełkach. Taki regał jest tani i pozwala na przechowanie wielu rzeczy nie zajmując dużo miejsca, a kupicie go już za ok. 100 zł. Możecie także wykorzystać w eMag kod promocyjny i zamówić wybrane meble taniej.

 

 

Niezbędny element w każdej łazience to oczywiście lustro, i tu mamy dla Was dwie propozycje w przystępnych cenach. Pierwsza to klasyczne lustro w ciemnej oprawie, które kupicie w Black Red White za 99 zł. Do takiego lustra warto dobrać dodatki w podobnym kolorze by tworzyły spójną całość. Warto śledzić proponowane przez BRW promocje sezonowe, bo znajdziecie tam produkty świetnej jakości w niższych cenach. Jeśli jednak chcemy zyskać dodatkowe miejsce na kosmetyki warto zastanowić się nad lustrem z szafką. My wybraliśmy to w jasnej oprawie, które kupicie w eMag za 89,99 zł na promocji.

 

 

W trzeciej, ostatniej części wpisu pomożemy Wam dobrać oświetlenie oraz dekoracje i dodatki do łazienki, dzięki którym nadacie wnętrzu charakter, bo jak wiadomo: „diabeł tkwi w szczegółach”.