Jak wybrać i gdzie kupić fotelik samochodowy dla dziecka?

fotelik

Aktualnie poszukujesz fotelika samochodowego dla dziecka? Zastanawiasz się jakie cechy powinny charakteryzować dobrej jakości produkt? Dowiedz się już dziś, na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę kupując fotelik dziecięcy!

 

Fotelik jest tak naprawdę niezbędny od pierwszych dni dziecka, jeśli planujemy na co dzień korzystać z samochodu. Obecnie, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych znajdziemy bogatą ofertę akcesoriów, które mają być odpowiednie dla naszego maluszka w czasie jazdy. Czy rzeczywiście wszystkie z nich spełniają podstawowe wytyczne? Przekonaj się, czego powinieneś się wystrzegać, aby kupić najlepszy możliwy model dostosowany do Twoich potrzeb jak i portfela!

 

Fotelik dostosowany do posiadanego auta

 

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest to czy zakupiony model zamontujemy stabilnie w swoim aucie. Niekiedy zdarza się, iż pasy bezpieczeństwa są zbyt krótkie przez co sztywny i bezpieczny montaż fotelika jest niemożliwy. Przy zakupie zwróćmy uwagę czy dany rodzaj fotelika dopuszcza jakąkolwiek inną metodę mocowania sprzętu. Zwróćmy również na alternatywne systemy, które mają na celu zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa (takie jak pasy krzyżowe czy barierki). Dodatkowo, równie atrakcyjną opcją, może okazać się fotelik Isofix. Dzięki niemu mamy możliwość na szybkie i łatwe umocowanie sprzętu na specjalnych uchwytach, bez wykorzystania pasów samochodowych. Oprócz systemu mocowania, również powinniśmy zwrócić uwagę na miejsce w którym będzie on się znajdować. Najbezpieczniejszą opcją jest środek tylnej kanapy, ze względu na centralne ułożenie, dzięki któremu w przypadku zderzenia bocznego mamy największe szanse na ochronę maluszka. Jednakże, również i w tym przypadku wszystko zależy od rodzaju auta i zawartych w nim kanap.

 

Waga i rozmiar dziecka

 

Oczywistym wydaje się dostosowanie fotelika do rozmiarów i wagi dziecka. Jednakże, warto zawczasu zapoznać się z obowiązującymi normami, tak aby nie narażać dziecka na ewentualne niebezpieczeństwo. Obecnie istnieje pięć grup wagowych - od wagi nieprzekraczającej 10 kg, aż po wagę przekraczającą 36 kg. Są to jedynie ogólne wytyczne, których nie należy przekraczać. Foteliki jednak występują praktycznie w podwójnej ilości do przyjętych norm, dzięki czemu mamy szanse na całkowite i  indywidualne dostosowanie rozmiaru sprzętu do potrzeb dziecka.

 

 

Certyfikaty i testy

 

Zarówno certyfikaty jak i przeprowadzone na foteliku testy są absolutną podstawą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, niezależnie od tego czy kupujemy fotelik dla niemowlaka czy starszego dziecka. Na który z nich najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę? Test homologacji ECE (ECE R44), nie tylko dopuszcza fotelik do sprzedaży, ale przede wszystkim świadczy o jego zgodności z wymogami technicznymi ustalonymi prawnie na terenie Europy. Jednakże, radzimy nie poprzestawać wyłącznie na tej informacji i sprawdzić również jakie oceny dostał fotelik w przeprowadzonych crashtestach, takich jak: ADAC, Warentest, OAMTC, RACE. Absolutne minimum, na które Was uczulamy, to otrzymanie 3 gwiazdek. Sama informacja o tym, że sprzęt był testowany jest w zupełności niewystarczająca.

 

Foteliki używane

Zdecydowanie nie polecamy kupować fotelików używanych. Jest to sprzęt na którym nie powinniśmy oszczędzać mając na uwadze dobro dziecka. Nie znając historii sprzętu, nie wiemy czy wszystko jest z nim w zupełności w porządku, czy nie ma ukrytych uszkodzeń oraz czy nie brał już udziału w wypadku samochodowym. Jedną opcją, która może być w tym wypadku dopuszczalna jest odkupienie fotelika od zaufanych znajomych. Jednak i w tym przypadku polecamy być ostrożnymi.

 

 

Zestawy 3w1

Kupując w zestawie wózek wraz z fotelikiem musimy być ostrożni. Jest to o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kupno pojedynczych sprzętów i to nie bez przyczyny. Bardzo często zdarza się, że sprzedawane w ten sposób sprzęty są bardzo złej jakości. Dodatkowo, foteliki dziecięce nie posiadają im należnych certyfikatów i testów, które powinny być absolutną podstawą. Dlatego też, bądźcie czujni, sprawdźcie dokładnie opinie i certyfikaty danych modeli, aby nie kupić przysłowiowego kota w worku!

 

Zastanawiacie się, gdzie kupicie najlepszy sprzęt w atrakcyjnych cenach? Aktualnie polecamy wykorzystać Pink or Blue wyprzedaż do - 20% na foteliki i nosidełka dziecięce. Także trafioną ofertą może okazać się Feedo promocja do - 56% na wózki i foteliki samochodowe dla dziecka. Skorzystajcie już dziś!

 

Po więcej zniżek i kodów promocyjnych zapraszamy na KUPLIO.pl !