Jak wybrać i gdzie kupić rolki? Podpowiadamy!

rolki

Planujesz zakup rolek? Nie wiesz jaki model będzie dla Ciebie idealny? Sprawdź nasze rady, a znajdziesz najlepszą dla siebie opcję!

 

Sezon na wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne jest w pełni. Planujesz spróbować coś nowego? Rolki brzmią interesująco? A może poszukujesz sprzętu dla swojego dziecka? Niezależnie od powodu, dzięki nam wybierzesz ten najodpowiedniejszy dla swoich potrzeb sprzęt, a dodatkowo zakupisz go w atrakcyjnej cenie! Sprawdź jakie informacje dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

Wybierz swój typ:

 

Rolki regulowane

 

Rolki mające możliwość regulacji rozmiaru będą nie tylko idealnym wyborem dla początkujących, ale przede wszystkim dla młodszych sportowców. Korzystając z takiej opcji, możemy być pewni, że dany sprzęt kupujemy na kilka sezonów. Rolki dziecięce są przeznaczone nawet dla kilkuletnich dzieci, dzięki szerokim wariantom rozmiarowym. Jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, iż regulacja rozmiaru buta jest zazwyczaj tylko do czterech rozmiarów, a ich eksploatacja nie jest przeznaczona do ekstremalnej jazdy.

 

Rolki rekreacyjne

 

Rolki w typie rekreacyjnym są najbardziej podstawową opcją dla dorosłych pragnących zacząć swoją przygodę z tymże sportem. Sprzęt ten jest idealnym wyborem do nauki jazdy, jak i wszelkich spokojnych wycieczek po parkach czy bulwarach. Jako, że jest to najbardziej podstawowy i uniwersalny typ, kolorów, modeli i konfiguracji możemy znaleźć naprawdę wiele. Produkt ten dostępny jest nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale także we wszelkich ogólnych lokalach sportowych, a nawet i supermarketach. Jedyną ich wadą jest nieprzystosowanie do ekstremalnej jazdy w wymagających warunkach, ale o to początkujący lub osobniki lubiące spokojną jazdę nie muszą się martwić!

 

 

Rolki freestylowe

 

Swoje pierwsze jazdy na rolkach masz już za sobą? Od czasu do czasu lubisz poszaleć i osiągnąć większe prędkości? W takim razie rolki o charakterze freestylowym są dla Ciebie odpowiednią propozycją. Dzięki swojej charakterystycznej budowie, w której duże kółka są niezwykle blisko siebie ustawione, a ich ogólna budowa jest znacznie lżejsza, osiągniesz zdecydowanie większe prędkości niż w rodzaju rekreacyjnym. Dodatkowo komfort jazdy jest znacznie większy ze względu na ich wysoką zwrotność. Pragniemy jednak podkreślić, że mogą one być niebezpieczne dla niedoświadczonych użytkowników.

 

Rolki szybkościowe

 

Jeżeli myślisz wyłącznie o szybkiej jeździe, a Twoje wycieczki nie będą wyłącznie do pobliskiego parku, a na specjalistyczny tor, to rolki szybkościowe są Ci pisane! Ich duże kółka, których średnica może sięgać nawet 90 milimetrów sprawią, że na pewno poczujesz wiatr we włosach. W zależności od Twojego poziomu zaawansowania możesz również wybrać buty o niskiej (przeznaczone dla profesjonalistów) jak i wysokiej budowie (odpowiednie dla przeciętnych użytkowników). Do minusów tego rodzaju sprzętu zdecydowanie należy bardzo niska zwrotność, a co za tym idzie, również nieodpowiedniość dla początkujących i niepewnych swojej jazdy użytkowników.

 

Rolki agresywne

 

Agresywne rolki do agresywnej jazdy. Nie mówimy tutaj już o szybkości, ale o ekstremalnych powierzchniach. Dla tych, którzy nie zważają na podłoże i lubią jeździć oraz skakać po wszelkiego rodzaju murkach, krawężnikach czy poręczach. Jeśli jesteś wielbicielem trików i skoków, to ta masywna budowa buta z małymi kółeczkami i wysoką zwrotnością jest Ci pisana! Zdecydowanie odradzamy ten model użytkownikom, którzy preferują jednak spokojniejszą jazdę w miejscach do tego przeznaczonych.

 

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolek?

 

Sklep z rolkami stoi dla Ciebie otworem! Rodzaj wybrany, ale nie wiesz jak wybrać najlepszy model? Zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na:

 

Rodzaj, twardość i wielkość kółek

 

Kółka do rolek są jednym z ważniejszych decyzji ze względu na to, iż decydują nie tylko o szybkości, ale i zwrotności sprzętu. Im większa średnica, tym większa szansa na osiągnięcie największej prędkości, ale i również słabej kontroli jazdy.  

 

Łożysko

 

Oprócz kółek na szybkość rolek mają również wpływ łożyska, a przede wszystkim ich czystość. Dlatego też, ważne jest aby miały one możliwość rozłożenia. Aktualnie na rynku znajdują się ich dwa rodzaje – ABEC (posiadające możliwość demontażu) oraz SG (brak możliwości czyszczenia).

 

 

Płoza

 

W zależności od naszych wymagań dotyczących komfortu jazdy możemy wybrać dwa rodzaje płóz. Dla użytkowników lubiących płynną jazdę oraz o początkowym stopniu zaawansowania polecimy wersję kompozytową. Płoza aluminiowa zdecydowanie nada się dla zaawansowanych użytkowników lubiących ekstremalną jazdę ze względu na lekkość jej budowy.

 

Mamy nadzieję, że czujecie się wystarczająco poinformowani! Oprócz informacji szukacie również zniżek? Szczególnie polecamy sprawdzić w sklepie Intersport promocje - 30% na rolki i akcesoria. Znajdziecie tam profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach!

 

 

Po więcej zniżek zapraszamy do sekcji Sprzęt Sportowy na KUPLIO.pl !