Jak wybrać i gdzie kupić zegarek? Podpowiadamy!

zegarek

Chcesz wiedzieć na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze zegarka? Jakie jego elementy są najistotniejsze? Dzisiaj odpowiemy na nurtujące Cię pytania!

 

Kiedy kupujemy zegarek w sklepie rzadko zastanawiamy się nad tym, co tak naprawdę znajduje się w jego wnętrznościach, a przecież powinno być to dla nas priorytetem. Często popularne, markowe zegarki wcale nie należą do tych o wysokiej jakości.  Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę!

 

Szkiełko

 

Wybór odpowiedniego szkiełka jest jedną z najważniejszych decyzji do podjęcia, bowiem przy codziennym użytkowaniu zegarka naturalnie może pojawić się coraz to więcej rys. Dlatego też, aby przy sprawdzaniu czasu nie denerwowały nas liczne skazy, wybierzmy trwały materiał. Najlepszym wyborem w tym aspekcie okaże się szkiełko szafirowe. Jest ono zdecydowanie najtwardszym dostępnym surowcem wykorzystywanym przy produkcji zegarków. Należy jednak pamiętać, iż mimo małej szansy na jego porysowanie, znacznie większą mamy na jego stłuczenie, dlatego też warto wciąż uważać na noszone na ręce urządzenie. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę jego refleksyjność, która znacznie zmniejsza jego odporność. Dlatego też, polecamy zdecydowanie zrezygnować z tej opcji lub zakupić zegarek ze szkiełkiem o jednostronnej refleksyjności.

 

 

Koperta

 

Najlepszą opcją w przypadku koperty będzie wybór wszelkich niezmieszanych materiałów. Często, aby obniżyć koszty produkcji miesza się ze sobą różne stopy, przez co zostaje obniżona jednocześnie trwałość urządzenia. Dlatego, jeśli pragniemy kupić trwały zegarek, warto wybrać model z kopertą z czystego złota, tytanu czy platyny. Tańszą opcją może okazać się także stal. Pragniemy jednak podkreślić, że niniejsze materiały nie są całkowicie odporne na użytkowanie i również na nich z czasem mogą pojawić się zarysowania.

 

Pasek i bransoleta

 

Ważnym aspektem jest również to czy zegarek na rękę będzie wygodny i w czy jego użytkowanie będzie komfortowe. Za to w większości odpowiada dobrze dobrana bransoleta lub pasek. Bransolety możemy wybierać z surowców takich jak: stal, złoto czy tytan, który będzie najlepszym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Natomiast decydując się na paski, możemy wybrać produkty z materiałów takich jak naturalna lub ekologiczna skóra czy tworzywa sztuczne.

 

 

Mechanizm  

 

Oprócz elementów z których jest zbudowany zegarek, równie ważną decyzją jest wybór odpowiedniego dla nas mechanizmu. Obecnie na rynku możemy wybierać zegarki aż z pięcioma różnymi systemami. Zegarek mechaniczny okaże się dobrym wyborem dla każdego kto ceni sobie elegancję, nawiązanie do tradycji, wysoką jakość oraz dokładność połączoną z funkcjonalnością. Zegarek automatyczny jest idealnym wyborem dla tych, którzy lubią klasyczny wymiar urządzeń o charakterze mechanicznym, jednak wolą nutkę nowoczesności, która eliminuje obowiązek nakręcania zegarka.  Zegarek kwarcowy będzie dobrą opcją dla tych którzy cenią sobie niezwykle dokładność, bowiem dzięki wykorzystanemu mechanizmowi, osiągają one zdecydowanie większą precyzję od zegarków mechanicznych.  Zegarek solarny jest zdecydowanie dedykowany dla wszystkich ceniących sobie ekologię i życie z jak najmniejszą szkodą dla środowiska. Zegarek hybrydowy polecimy dla osób, które na co dzień funkcjonują na najwyższych obrotach przez co nie mają czasu na wymianę baterii czy regulację. Otrzymają tutaj najlepszą funkcjonalność i precyzję.

 

Jeżeli wiecie jaka opcja będzie dla Was tą najlepszą to pewnie zastanawiacie się, gdzie szukać zegarków w okazyjnych cenach. Aktualnie polecamy już teraz wykorzystać W.Kruk promocje – 50% na biżuterię, zegarki i akcesoria. Więcej zniżek znajdziecie w kategorii Zegarki na codziennie aktualizowanej stronie KUPLIO.pl !