Jaki plecak do szkoły? Czym kierować się przy wyborze plecaka?

szkoła

Wrzesień coraz bliżej! Zastanawiasz się nad kupnem plecaka dla swojej pociechy? Przeczytaj nasze rady, a na pewno wybierzesz idealny model!

 

Plecaki do szkoly są podstawą wyprawki. Nie dość, że musi pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze podręczniki, zeszyty i artykuły szkolne to jeszcze musi być wygodny do noszenia przez nasze dziecko. Różnorakich modeli na rynku jest bardzo wiele. Czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze?

 

Jeśli pragniemy dokonać dobrego i właściwego zakupu, który będzie służyć nawet kilka lat, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wizualny aspekt produktu, ale także na jego praktyczną stronę. Najważniejsza jest wygoda. Dzisiaj plecaki dla dzieci są nawet większe niż one same. Zwróćmy na to uwagę i wystrzegajmy się popełnienia tego błędu. Aby zadbać o plecy naszej pociechy, sprawdźmy czy waga plecaka mieści się w ramach od 1200 do 1400 gramów. Pomocne przy wyborze odpowiedniego, ale też bezpiecznego pod względem zdrowia pleców jest zwrócenie uwagi na różnego rodzaju certyfikaty i testy. Jeśli produkt go posiada, możemy mieć praktycznie pewność, że jest on najlepszym wyborem dla naszego dziecka. Ważne jest również, aby produkt posiadał sztywne plecy jak również i szerokie szelki o minimalnej szerokości 4 cm. Mniej ważnym aspektem są wszelkie kieszenie i komory. Dostosujmy je w miarę możliwości do potrzeb naszego malca. Za duża ich liczba może być również problematyczna, dlatego wybierzmy taki plecak, który wyda nam się najbardziej optymalny. Nie zapomnijmy również o elementach odblaskowych. Są one niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli dziecko samo wraca do domu. Im więcej tym lepiej. Jeśli plecak, który chcieliśmy kupić ich nie posiada, zawsze możemy dokupić zewnętrzne akcesoria, które przypięte do plecaka spełnią taką samą rolę.

 

Wskazówki, wskazówkami, ale jaki model jest najlepszy? Plecak, tornister, czy walizka? Sprawdź!

 

Plecaki

Plecaki są najbardziej popularną formą, dzięki czemu możemy przebierać w rozmaitych wzorach i fasonach, co oczywiście jest dużym plusem. Często są one również bardziej pojemne niż tornistry, co może być jednocześnie plusem, jak i minusem. Wybierając tradycyjny plecak należy uważać, gdyż większość z nich nie jest wyposażona w usztywniane plecy czy odpowiednie szelki, a ich lekki fason sprawia, że ciężar jest nierównomiernie rozłożony. Dlatego też, poświęćmy temu aspektowi więcej uwagi.

 

 

Tornister

Tornistry pod względem rozkładania ciężaru i usztywniania są  o wiele lepsze. Jednakże dużą ich wadą jest waga, gdyż nawet puste potrafią sporo ważyć oraz mniejsza pojemność. Bywają one także dosyć toporne pod względem wizualnym i konstrukcyjnym. Również trzeba zwrócić uwagę na to, że jest ich o wiele mniej na rynku, co sprawia, że często straszne dzieci nie chcą ich wybierać ze względu na brak odpowiedniego wzoru.

 

 

Walizki czyli plecaki na kółkach

Do zalet tejże opcji należy zdecydowanie to, że plecak możemy ciągnąć za sobą, dzięki czemu plecy dziecka nie są na nic narażone. Jednakże problem zaczyna się na wszelkich nierównościach terenu. Co wtedy? Dziecko zmuszone jest do założenia plecaka na plecy, który jest zdecydowanie cięższy od przeciętego przez wbudowane koła i rączkę. Dodatkowo opcja ta jest najdroższa ze wszystkich tutaj proponowanych.

 

Dla pragnących kupić plecak do szkoły przez Internet mamy kuszące promocje! Wykorzystajcie już dzisiaj E-sporting kod rabatowy – 11 % na plecaki. Dodatkowo polecamy sprawdzić w sklepie Plecaki promocje - 40% na markowe plecaki. Skorzystajcie również z oferty TopGal promocje do - 30% na plecaki i torby.

 

Po więcej zniżek kliknijcie poniżej!