Męczy Cię nadwaga i chcesz schudnąć? Każdy krok może ci w tym pomóc

odchudzanie

Pamiętasz kiedy ostatni raz poszedłeś na rower albo pieszo do pracy? Zbliża się Światowy Dzień Zdrowia, i jest to idealny czas żeby zrobić coś dla siebie i swojego ciała. W końcu nigdy nie jest za późno aby zacząć pracować nad kondycją.

 

Strach na wróble o nazwie nadwaga

 

7 kwietnia już jutro, i jest to dzień w którym tradycyjnie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Nie bez powodu poruszany jest ten temat, bo liczba otyłych ludzi na świecie rośnie z roku na rok, i nic dziwnego, że Światowa Organizacja Zdrowia szuka sposobu na walkę z nadwagą.

W ubiegłym roku, według badań ponad jedna dziesiąta populacji miała nadwagę. Otyłość od dawna stanowi nie tylko problem estetyczny, ale także jest poważną przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu i niesie za sobą wiele konsekwencji zdrowotnych. Wraz ze wzrostem ilości kilogramów zwiększa się również prawdopodobieństwo zapadnięcia na bardzo poważne choroby takie jak cukrzyca, problemy z układem oddechowym oraz ciśnieniem a także choroby sercowo-naczyniowe.

Istnieje kilka czynników odpowiedzialnych za rozwój otyłości, ale najczęściej są one ze sobą powiązane. Chociaż sama genetyka odgrywa tutaj dużą rolę, kluczowym czynnikiem jest nadmierne spożywanie niezdrowego jedzenia, alkoholu oraz zbyt mało ruchu, a co za tym idzie stres czy zaburzenia snu. Praca siedząca to jeden z czynników które niestety sprzyjają nadwadze, a problem jest obecny na całym świecie.

 

Krok po zdrowie 

Czy wiesz, że nawet chodzenie może być sposobem na zdrowie i utrzymanie dobrej formy? Wystarczy po prostu zmienić kilka dotychczasowych nawyków, a efekty zaczną być widoczne. Chociaż wygodniej jest dostać się do pracy samochodem lub autobusem, warto chociaż w pewnej części zamienić pojazdy na własne nogi i przejść się do pracy pieszo, szczególnie teraz, gdy pogoda zaczyna zachęcać do spacerów. Takie piesze wycieczki do pracy mają wiele zalet, bo oprócz poprawiania kondycji, unikniesz porannych korków, nie będziesz martwić się o miejsce parkingowe i oczywiście spalisz kilka kalorii. Jakie jeszcze pozytywne skutki przyniesie ci chodzenie do pracy pieszo?

- Nie ma znaczenia czy wolisz chodzić wolno czy w szybszym tempie. W obu przypadkach chodzenie ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, bo korzystnie wpływa na serce i poprawia krążenie.

- Chodzenie to także jeden z nielicznych sportów, który angażuje wszystkie rodzaje mięśni, wzmacniając zwłaszcza mięśnie nóg, a także mięśnie pleców.

- Możesz nie wiedzieć, ale chodzenie przyspiesza metabolizm i zmniejsza stres.

- Zdrowa utrata wagi? Oczywiście że tak. Chodzenie jako jedno z niewielu ćwiczeń nie obciąża stawów.

 

Dobre buty to podstawa

Podstawą do wygodnego i zdrowego spaceru są dobre wygodne buty. Powinny być wykonane z naturalnych, a przede wszystkim oddychających materiałów, tak by stopa miała jak największy komfort.

Buty powinny być oczywiście wystarczająco szerokie i powinny mieć nie za miękką podeszwę. Warto także zastanowić się nad odpowiednią wkładką do butów by były jeszcze wygodniejsze. Taka wkładka zamortyzuje uderzenia stopy o podłoże i stabilizuje stopę. Możesz je kupić taniej wykorzystując na przykład kod rabatowy Runcolors na  20% zniżki na buty.

 

 

Do pracy na rowerze?

Jeśli do pracy masz nieco dalej, warto zastanowić się nad rowerem jako środkiem transportu. Możesz wybrać stylowy rower miejski lub coś bardziej nowoczesnego jak hulajnoga dla dorosłych. Tutaj problemem może stać się cena, bo sprzęt sportowy często nie jest zbyt tani, ale mamy na to rozwiązanie, bo dzięki stronie KUPLIO.pl kupisz najtańszy rower czy hulajnogę. Na przykład wykorzystując promocyjne ceny rowerów w sklepie Bikeneo.

Zdrowy styl życia to także zdrowe potrawy, które dostarczą nam niezbędne witaminy i minerały. Bardzo często sięgamy po preparaty odchudzające, które mają wspomóc utratę kilogramów i metabolizm. Pamiętajmy jednak, że podstawą jest sama dieta i ruch, a suplementy wcale nie są tanie, dlatego warto zaoszczędzić i sprawdzić dostępne kody rabatowe Bodypak np. kod -10% na spalacze.