Walentynki coraz bliżej, jaka jest historia święta zakochanych i jaki prezent wybrać?

walentynki 3

Dzień walentynek to dzień wypełniony czerwienią i zapachem miłości wokół, przynajmniej dla tych, których serce już upolowało swoją drugą połówkę. Jaka jest historia tego święta i czy nie jest tylko wymysłem by wydawać więcej?

 

„Do szczęścia nie jest potrzebne wygodne życie, lecz zakochane serce.”

 

Bł. Josemaria Esciva

 

 

 

„Od Twojego Walentego”

 

Św. Walenty żył w starożytnym Rzymie za panowania Klaudiusza II Gockiego. To właśnie ten cesarz zakazał wchodzenia młodym mężczyznom w związki małżeńskie. Jak możemy się domyślić, św. Walenty nie stosował się do zakazu i potajemnie udzielał owych ślubów młodym parom. Za swoje czyny został wtrącony do więzienia, gdzie spotkał córkę więziennego strażnika w której się zakochał. W dniu stracenia zostawił jej kartkę z podpisem „Od Twojego Walentego”, a dzień w którym został zabity to właśnie 14 lutego 246 roku.

Kilkaset lat później Walentynki zostały ogłoszone świętem zakochanych, a św. Walenty ich patronem – i tak oto mamy dzień, w którym miłość unosi się w powietrzu. Też macie w głowie obraz latającego grubaska z łukiem?

 

Pomysł na walentynki

 

Bez względu na to czy legenda jest prawdziwa czy nie, jedno jest pewne – miłosne gesty i słowa niezależnie od daty są bardzo miłe. Dlaczego więc nie uczcić tego święta w wyjątkowy sposób. I tu pojawia się pytanie: „jak?” Jak i gdzie znaleźć idealny prezent na walentynki?

Przede wszystkim nie zawsze prezent dla ukochanej musi kosztować krocie, dlatego sprawdź czy są dostępne kody rabatowe lub promocje z okazji walentynek na portalu KUPLIO.pl. Znajdziesz tam aktualne rabaty nie tylko na standardowe prezenty, ale i bardziej kreatywne rozwiązania. Oto kilka z nich:

 

Walentynkowa kolacja w winnicy – zwykła kolacja w restauracji jest zbyt oklepana, a tak się składa, że Twoja ukochana jest miłośniczką wina? Zaskocz ukochaną i wybierzcie się na romantyczny wieczór do winnicy.

 

 

Oryginalne słodkości dla niej i dla niego – zwykła czekolada nie da tyle radości co np. czekoladowy napis czy smartphone lub samochód z czekolady. Ukochany jest miłośnikiem gier? Zamów mu czekoladowy pad do gier. Chocolissimo przygotowało mnóstwo oryginalnych słodkich upominków dla miłośników czekolady.

 

Zmysłowa bielizna – to prezent dla ukochanej z którego z pewnością oboje będziecie zadowoleni. Warto jednak zwrócić uwagę na jej jakość – w Etam znajdziesz piękną, zmysłową kobieca bieliznę świetnej jakości. Zdecydowanie polecamy!

 

Rajdowa randka - oboje lubicie szybką jazdę, a motoryzacja to Wasze hobby? Zamiast kolacji zabierz drugą połówkę na tor i zaszalejcie wspólnie w tumanach kurzu i przy ryku silnika. Na pewno zapamiętacie taką randkę na długo.

 

Pikantny Escape Room – to propozycja dla par by spędzić trochę czasu we dwoje i rozwiązać tajemniczą zagadkę w Escape Room „Sex Room”. Odważna propozycja z charakterem dla szukających wrażeń zakochanych. Może być ciekawie..