Wieniec adwentowy na stół, który uratuje Twój świąteczny budżet: jak zrobić go samemu w domu?

wieniec akcja

Każdy przy odrobinie kreatywności może zrobić wieniec adwentowy. Przede wszystkim trzeba się zastanowić i wybrać jaki kształt nas interesuje. Czy będzie to tradycyjny okrągły wieniec? A może wolisz nowoczesny projekt wykonany z kawałka drewna?

Jest nieodłącznym symbolem okresu przedświątecznego i ma swoje miejsce na stole w niemal każdym domu.

Czy wiesz, że wieniec adwentowy na stół możesz wykonać także w domu? To przyjemne zajęcie uprzyjemni chwile spędzone z rodziną. I nie tylko. Wieniec DIY to świetny sposób na zaoszczędzenie.

Nadaj swojemu domowi prawdziwie świąteczną atmosferę dzięki dużej ilości dekoracji. Możesz je zakupić na Dutchhouse.pl, gdzie odnajdziesz kod na 20% zniżkę na zakupy, ważny do 31.12.2022. Użyj kodu bingo20 i ciesz się zniżką.

 

Znaczenie wieńca adwentowego

Nazwa wieniec adwentowy pochodzi od słowa adwent. Słowo to pochodzi od łacińskiego "adventus" i oznacza "przyjście". Dla chrześcijan Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W każdą niedzielę ludzie zapalają jedną z czterech świec na wieńcu adwentowym. Ta ostatnia symbolizuje narodziny Pana.

Czy znasz znaczenie świec adwentowych?

1

Nadzieja

2

Pokój

3

Pokój

4

Miłość

Charakterystycznym kolorem dla pierwszych 3 niedziel Adwentu jest fiolet. W ostatnią niedzielę Adwentu świeca powinna być różowa. Jeśli nie masz do dyspozycji dostępnych tego koloru świec, możesz użyć również białych i czerwonych.

Zapalaj świece w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli są obok siebie, zapalaj je od lewej do prawej.

 

Pierwszy wieniec świąeczny na stół

Pierwszy wieniec adwentowy powstał w 1839 roku w Niemczech. Wykonał ją protestancki ksiądz Johann Hinrich Wichern dla dzieci, aby mogły one odliczać dni do Bożego Narodzenia. Jako materiał wykorzystał drewniane koło od wozu i przymocował do niego 20 małych białych i 4 duże czerwone świeczki. Każdego dnia zapalali 1 małą świecę, a w niedzielę 1 dużą.

 

 

Jak zrobić wieniec adwentowy na stół w domu?

Każdy przy odrobinie kreatywności może zrobić wieniec adwentowy. Przede wszystkim trzeba się zastanowić i wybrać jaki kształt nas interesuje. Czy będzie to tradycyjny okrągły wieniec? A może wolisz nowoczesny projekt wykonany z kawałka drewna?

Potrzebujemy

__check

Podstawę wieńca - koło styropianowe, koło słomkowe, twardszy papier kartonowy

__check

Igły

__check

Sznurka lub cienkiego drutu

__check

Pistoletu do sklejania na gorąco

__check

4 świece adwentowe

__check

Kawałka drutu do przymocowania świec

__check

Dekoracji do ozdabiania - pinezki, małe ozdoby świąteczne, całe laski cynamonu, łupiny orzechów i inne

Wykonanie

1

Przymocuj igły sosnowe do przygotowanej podstawy wieńca za pomocą drutu lub sznurka. Staramy się je zawijać tak, aby było to jak najmniej widoczne. Ułóż gałązki nieregularnie, tak aby wyglądały naturalnie.

2

Za pomocą kawałka drutu umieść świeczki w wieńcu.

3

Za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco przyklejamy wszystkie przygotowane przez nas ozdoby i dekoracje.

Jeśli masz ochotę zrobić wieniec adwentowy z innych materiałów, decyzja należy do Ciebie. Na przykład igły sosnowe możesz zastąpić szyszkami i orzechami.

 

Obecnie najmodniejsze są wieńce wykonane z naturalnych materiałów. Dekorując je, pamiętaj jednak o ich istocie i znaczeniu.

Zastanawiasz się nad kupnem żywej choinki w tym roku? W naszym artykule dowiesz się jakie są zalety, wady, a także jakiej pielęgnacji wymaga żywa choinka.