Wiosenne porządki jako tradycja bez trudności

wiosenne porządki

Wraz z nadejściem świąt, które będziemy obchodzić za kilka dni, przychodzi do nas także najbardziej nieprzyjemna część roku – wiosenne porządki w domu. Czy masz przed sobą ten nieprzyjemny obowiązek, czy też twój dom jest krystalicznie czysty?

 

Wiele osób nie wie, jak wykonać tę czynność tak produktywnie, jak to możliwe. Dlatego przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, jak to zrobić. Zacznij od przygotowania wszelkich niezbędnych środków czyszczących. Jak kupić więcej za mniej? Skorzystaj z okazji dzięki Kuplio.pl i wybierz idealne produkty:

 

 

Jeśli masz już wszystko, przyszedł czas na planowanie

 

Zaplanuj swój czas

 

Osoby zorganizowane kochają porządek i planują każdą minutę swojego życia. Czy wydaje ci się to niemożliwe? Jeśli wszystko zapiszesz, a przynajmniej zorganizujesz sobie w myślach codzienny plan dnia, na pewno niczego nie zapomnisz.

Świetne wiosenne porządki wymagają doskonałego zarządzania czasem. Ponieważ masz dużo pracy do wykonania, ważne jest, aby odpowiednio zaplanować swój czas. Na pewno masa rzeczy do wykonania przed tobą. Oczywiście nie chcesz robić tego wszystkiego na raz.

Mówi się: „Pomału, do celu”. Spróbuj zaaranżować poszczególne pokoje według dni tygodnia. W poniedziałek posprzątaj kuchnię, we wtorek łazienkę, w środę salon, we czwartek sypialnię, a w piątek umyj wszystkie okna, sobotę przeznacz na odkurzanie.

mycie okien

 

Nie traktuj tego jako obowiązku

 

Oczywiście, jeśli zastawisz to wszystko na jeden dzień, nie będziesz chciał zrealizować tego planu. Chociaż będziesz miał to wszystko zrobione w jeden dzień, to będziesz wyczerpany. Chodzisz do pracy przez cały tydzień i nie masz dnia wolnego. Nie chcesz tracić weekendu. Na pewno.

Jeśli nie chcesz, powiedz sobie, dlaczego to robisz. Jednym z powodów może być to, że będziesz mógł lepiej poczuć się we własnym domu, a także będziesz niesamowicie z siebie dumny.

Dlatego nie należy tego traktować jako obowiązku, ale jako coś, co sprawi, że poczujesz się lepiej. Na przykład tak to działa z ćwiczeniami. Kiedy idziesz na siłownię, nie jesteś do końca podekscytowany, ale po wyjściu jesteś szczęśliwy.

sprzatanie wiosenne

Włącz muzykę

 

Czy kiedykolwiek próbowałeś włączyć przyjemną relaksującą muzykę podczas niezbyt popularnej aktywności? Ale nie mamy na myśli telewizji. Mogłoby to niepotrzebnie cię rozpraszać i nie byłbyś w stanie tego zrobić w ciągu dwóch tygodni.

Ale muzyka to fantastyczny sposób na relaks w czasie sprzątania. Poprawi nastrój, a praca będzie szła raz, dwa. Nie potraktujesz tego jako obowiązek, ale zabawę.

Nasze wskazówki pokazują, że sprzątanie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne i można się w jego czasie totalnie zrelaksować. Dzięki nim nie stanie się to powszechnym stereotypem, ale działaniem, na które będziesz czekał. Nic nie może się równać z dobrym samopoczuciem i satysfakcją z dobrze wykonanej pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz kolejny ciekawy artykuł na temat obowiązków domowych: