Zdjęcia z wakacji w nowej odsłonie, czyli jak zrobić fotoksiążkę i zachować wspomnienia na długie lata

zdjęcia z wakacji

Przechowywanie zdjęć w tradycyjnych albumach od jakiegoś czasu staje się coraz mniej popularne. Większość pamiątkowych fotografii nie wychodzi poza nasz telefon czy tablet i ograniczamy się jedynie do wrzucania ich w postach w mediach społecznościowych, a szkoda, bo album ze zdjęciami to pamiątka którą trudniej zgubić, czy stracić przy usterce telefonu. Dziś podpowiemy, jak samemu zrobić fotoksiążkę i nie zapłacić za nią dużo.

 

Jak zabrać się do zrobienia własnego albumu ze zdjęciami? Przede wszystkim musimy mieć czym ją uzupełnić, dlatego pierwszą rzeczą którą powinniśmy zrobić jest segregacja fotografii w cyfrowej wersji. Jako, że większość z nas jest już po wakacyjnej podróży przykładowym albumem będzie właśnie fotoksiążka z wakacji.

Zaczynamy od wybrania i segregacji zdjęć – na podstawie ich ilości dobierzemy odpowiedni format i grubość albumu. Jeśli nie byliście na wakacjach sami, zgrajcie na komputer nie tylko fotografie ze swojego urządzenia, warto poprosić także innych uczestników o przesłanie zdjęć – wtedy książka będzie znacznie ciekawsza.

 

Po selekcji zdjęć mamy dwie opcje do wyboru:

 

1. Zamawiamy fotoksiążkę online wgrywając zdjęcia i układając je po swojemu (lub ułożą się automatycznie w zależności od sklepu który wybierzemy) – w tym przypadku otrzymujemy do domu gotowy produkt z wydrukowanymi zdjęciami.

Nasza rada: Jeśli chcecie zamówić wakacyjne zdjęcia w tej wersji warto wykorzystać proponowane przez Empikfoto promocje na fotoksiążki. Znajdziecie tam bardzo szeroki wybór wzorów i formatów fotoksiążek w naprawdę atrakcyjnych cenach.

albo

2. Wywołujemy pojedyncze zdjęcia i sami wklejamy je do pustego albumu tworząc własnoręcznie fotoksiążkę.

 

Wybierając własnoręcznie robioną książkę będziemy musieli wybrać odpowiedni album, wywołać zdjęcia (najlepiej online) i ewentualne dekoracje albumu. Jak, gdzie i za ile zamówimy niezbędne elementy? Internet jest naszym sprzymierzeńcem w tej kwestii. Tanie wywoływanie zdjęć online z dostawą do domu nie będzie problemem bo znajdziemy mnóstwo zniżek w zależności od ilości zdjęć. Możecie wykorzystać proponowany przez Empikfoto kod rabatowy na odbitki, dzięki któremu zaoszczędzicie nawet 40% ceny i w dodatku nie musicie wychodzić z domu. Zanim jednak zamówicie odbitki zastanówcie się, czy wszystkie zdjęcia mają być w jednym rozmiarze. Warto wybrać kilka najładniejszych zdjęć do wywołania w większym formacie (np. 13x18cm lub 15x21cm) – to urozmaici album.

Albumy znajdziecie w różnych sklepach internetowych i w różnych cenach – w zależności od grubości i formatu. Możecie zajrzeć na ofertę albumów od Media Markt, gdzie ceny zaczynają się już od ok. 20zł. Przed zamówieniem policzcie ile zdjęć chcecie wkleić pamiętając, że większe zdjęcia wakacyjne potrzebują więcej miejsca.

Gdy zamówicie album do wklejania zdjęć i odbitki możecie pomyśleć nad ozdobą fotoksiążki – naklejki czy pamiątki z podróży takie jak kartki, znaczki, bilety czy nawet paragony z ciekawych miejsc będą przywoływały dobre wspomnienia. Jeśli macie piosenki związane z wakacyjnym wyjazdem możecie także nagrać je na płytę, którą dołączycie na przykład na ostatniej stronie fotoksiążki i której możecie słuchać przeglądając zgromadzone wspomnienia. Ozdabiając album najlepiej kierować się zasadą ,,Mniej znaczy więcej” – bo przecież najważniejsze są chwile uwiecznione na fotografiach.