Jak działa Google Play?

05.01.2022 Marta Zakupy online Udostępnij
__avatar_name

Smartfony są integralną częścią naszego życia, a ich używanie ułatwia nam codzienne życie. Nie tylko rutynowo komunikujemy się za ich pośrednictwem z rodziną lub przyjaciółmi, ale zainstalowane aplikacje pomagają nam wykonywać czynności zawodowe, mierzyć naszą aktywność, łączyć nas ze światem za pośrednictwem wiadomości lub podcastów lub po prostu pomagają nam się zrelaksować i dobrze się bawić. W tym wszystkim pomaga nam sklep z aplikacjami Google Play.

 

Znasz sklep Google Play?

 

Google Play, znany również jako Android Market, to platforma cyfrowej dystrybucji firmy Google, która została stworzona w 2012 roku. Służy jako oficjalny sklep z aplikacjami dla systemu operacyjnego Android, który umożliwia użytkownikom tego systemu operacyjnego przeglądanie, pobieranie i aktualizowanie aplikacji zaprojektowanych dla tej platformy. Pobierz google play i przekonaj się sam.

 

Google Play to w zasadzie sklep wirtualny. Chociaż większość z nas używa go głównie do kupowania aplikacji, Google Play to nie tylko one. Oferuje również treści cyfrowe w innych interesujących kategoriach, takich jak Rozrywka, Filmy, Muzyka czy Książki.

 

Aby w pełni wykorzystać możliwości sklepu Google Play, Twój telefon powinien mieć odpowiednią pojemność i być wystarczająco szybki. Jeśli Twój telefon nie spełnia już Twoich wymagań technicznych, możesz skorzystać z bieżących zniżek na MediaMarkt.pl lub Neonet.pl i wybrać z szerokiej gamy obecnie przecenionych telefonów.

 

Aplikacje Google Play

 

Google Play oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne aplikacje. Jak zainstaować Google Play? Możesz je pobrać bezpośrednio na urządzenie z Androidem za pomocą (zazwyczaj wstępnie zainstalowanej) aplikacji Sklep Play lub zainstalować ją ze strony Google Play. Aplikacje możesz pobierać nie tylko na telefon komórkowy lub tablet, ale także na komputer. Możemy również aktualizować aplikacje przez Google Play.

 

Czy wiesz, że pod koniec stycznia 2020 r. w Google Play było około 2,7 miliona aplikacji? To naprawdę ciekawa liczba. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że każdego dnia do sklepu dodawanych jest ponad 3700 nowych aplikacji. Wśród najczęściej pobieranych są głównie gry, ale oprócz nich znajdują się również aplikacje związane z edycją zdjęć i filmów w sieciach społecznościowych, a także aplikacje służące do komunikacji.

 

Według statystyk oto najpopularniejsze 10 kategorii ściąganych aplikacji:

Kategoria

Liczba aplikacji

Edukacja

267 116

Biznes

183 546

Muzyka i audio

179 254

Narzędzia

156 217

Zabawa

148 667

Styl życia

132 356

Książki i podręczniki

123 683

Jedzenie i napoje

122 072

Zakupy

113 740

Aktywność

105 021

 

Top 10 Google Play kategorii. Źródło: Appbrain.com

 

 

Jak robić zakupy w Google Play

 

Chociaż wiele aplikacji jest nadal bezpłatnych, coraz częściej na pierwszy plan wysuwają się płatne aplikacje lub gry, które oferują różnorodne funkcje premium.

Jak płacić w Google Play? Zakupy w Google Play są bardzo proste. Bezpiecznym i praktycznym środkiem przeciwko niechcianym zakupom jest włączenie ochrony hasłem. Oznacza to, że zanim kupisz na swoim koncie, aplikacja poprosi o ustawione przez Ciebie hasło. Gdy pobierasz płatne aplikacje, zobaczysz przycisk zakupu i kwotę, którą musisz zapłacić. Dodatkowo możesz dopłacić za dodatkowe funkcje w aplikacji. Na przykład wyobraź sobie sytuację, w której płacisz dodatkowo w grze za korzystanie ze specjalnej funkcji lub kupujesz pieniądze, których używasz w grze. W takim przypadku aplikacja zaoferuje opcję zakupu samej zawartości premium.

 

Robisz zakupy po raz pierwszy? Wykonaj następujące kroki:

1

Wybierz aplikację

2

Kliknij przycisk wskazujący zakup

3

Przeczytaj pozwolenia i jeśli się z nimi zgadzasz, potwierdź je

4

Wprowadź numer karty kredytowej, ważność i kod CVC

5

Uzupełnij wymagane informacje i potwierdź płatność

 

nowe technologie

 

 

Jak płacić w Google Play?

 

Jak kupować w Google Play? Cały zakup jest bardzo prosty. Możesz również zobaczyć jaką formę płatności wybrać, płatność kartą kredytową jako najłatwiejszą opcję płatności, czy inną.

 

Możesz skorzystać również z innych form płatności, takich jak:

check

karta płatnicza i kredytowa

check

usługa paysafecard - do korzystania z tej usługi potrzebne jest konto paysafecard

check

płatność przez operatora komórkowego - w tym przypadku płacisz za zakup u swojego operatora komórkowego

 

 

Dużą zaletą jest to, że jeśli masz pobraną aplikację, nie musisz za nią ponownie płacić podczas instalowania jej na innym urządzeniu. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć konta Google, na które logowałeś się podczas dokonywania płatności.