Jak zaoszczędzić na wymianie opon

29.10.2021 Marta Naprawa samochodu Udostępnij
__avatar_name

Wybrać usługę wymiany opon, czy zdać się na własną wiedzę? To pytanie, które co roku nurtuje setki kierowców. Starając się w wielu przypadkach zaoszczędzić pieniądze, wybieramy przede wszystkich sposób numer dwa, który nie przyniesie Nam zbyt dużych kosztów. Jak naprawdę można zaoszczędzić pieniądze przy zmianie opon? Kiedy warto samemu zacząć wymieniać opony, a kiedy rozsądniej jest odwiedzić warsztat samochodowy?

 

Kiedy przestawić się na opony zimowe?

 

Pamiętajmy, że w Polsce nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe, jest to jedynie zalecenie, które stosuje większość polskich kierowców przeważnie w okresie listopad – marzec. Jeżeli korzystamy ze specjalistycznego serwisu umówmy się na tą wymianę z wyprzedzeniem, ponieważ od połowy października terminy serwisów wulkanizacyjnych mogą Nas zdecydowanie zaskoczyć.

 

Jak zaoszczędzić na wymianie opon

 

Jeśli jesteś nowy w tym temacie, skup się na forach auto-moto, których jest wiele w Internecie. Zapoznasz się nie tylko z wieloma ciekawymi poradami, ale również znajdziesz szereg serwisów oferujących zniżki, aby przyciągnąć nowych klientów. Warto również zajrzeć na stronę sprzedawcy, gdzie często znajdziesz korzystne oferty. W Oponytanio.pl możesz skorzystać z rabatów nawet do - 20% na wybrane modele opon zimowych. Lub kliknij na Oponeo.pl, gdzie aktualnie odbywa się akcja promocyjna na wybrane opony. Chcesz zaoszczędzić na wysyłce? Sprawdź możliwości darmowej dostawy w każdym sklepie.

Na forach dyskusyjnych znajdziesz również cenne informacje o tym, jakie opony są odpowiednie i który sklep internetowy z tanimi oponami oferuje naprawdę wysokiej jakości modele, które warto kupić. Uważaj, aby nie inwestować w wątpliwe modele opon. Inwestowanie w takie opony na pewno się nie opłaca.

Postaw na marki, które przeszły testy warunków skrajnych. Upewnij się również, że typ opony spełnia wszystkie normy. Zapraszamy do kontaktu z serwisem lub doświadczonym mechanikiem, który doradzi, jak dobrać odpowiednie opony i w którą markę warto zainwestować.

 

 

 

Samemu, czy w serwisie samochodowym?

 

Wielu kierowców przy zmianie opon polega wyłącznie na sobie i nie korzysta z serwisu samochodowego. Prawda jest taka, że ​​zmiana opon na pierwszy rzut oka nie wygląda na skomplikowaną. Ponadto oczekiwanie na serwis często bywa długie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wymianę opon zaledwie kilka dni przed zalecaną wymianą opon letnich na zimowe.

Musisz jednak mieć niezbędny sprzęt do zmiany opon. Zwykle nie stanowi to problemu dla kierowców. Jeśli jednak nie jesteś doświadczony, a musisz zmienić opony w swoim samochodzie, nie zalecamy samodzielnej wymiany, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem opony lub tarczy. Jeśli nie jesteś wykwalifikowanym mechanikiem, który umie zmieniać opony, powinieneś skontaktować się z serwisantem. Możesz zaoszczędzić pieniądze na wymianie opon, na przykład, nie musisz zmieniać ich w ostatniej chwili, wystarczy zadzwonić do serwisu z dużym wyprzedzeniem. Ponadto samodzielna wymiana opon niesie za sobą wiele zagrożeń – na przykład można nie ustawić odpowiedniego balansu, co jest niezwykle ważne.

 

Uważaj na ukryte koszty

 

To właściwa równowaga ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa. Może więc próbując zaoszczędzisz na wymianie opon w serwisie, sam sprowadzisz na siebie ukryte koszty w postaci zwiększonego zużycia paliwa.

Niewłaściwe wyważenie niesie ze sobą inne problemy. Na przykład odpowiada również za szybkie zużycie opon. Szybko stracisz zaletę taniego zakupu i taniej wymiany, ponieważ w krótkim czasie będziesz musiał ponownie wymienić opony. Zużycie spowodowane nieprawidłowym wyważeniem wpłynie również na podwozie Twojego samochodu.

I ostatnia rada: Nie kupuj niepotrzebnie nowych opon, jeśli stare są jeszcze w porządku. W nowe opony trzeba zainwestować, gdy głębokość bieżnika sięga 1,6 mm. Pamiętaj jednak, aby nie zaniedbywać sytuacji, jeśli widoczne są uszkodzenia opon. Szybka wymiana zużytych i uszkodzonych opon pozwala zaoszczędzić znaczne koszty, które musiałbyś ponieść, aby naprawić dalsze uszkodzenia.