Jak zrobić taniej zakupy spożywcze?

zakupy spożywcze

Ceny produktów sklepowych zależą od wielu czynników, od podaży i popytu, spowolnienia, bądź wzrostu światowej gospodarki, czy warunków pogodowych, takich jak susza, powodzie, upały, które przyczyniają się do niewłaściwego wzrostu upraw. Ceny nie są stałe, ciągle się zmieniają, dlatego warto nauczyć się pewnych nawyków żywieniowych, które ułatwią nam zakupy.

 

Dokładne i świadome zakupy wiążą się nie tylko z dużą oszczędnością dla nas samych, ale z czymś równie dużo ważniejszym – nie marnowaniem jedzenia, nie wyrzucaniem go. Każda zmiana w naszym życiu jest ciężka, wymaga ona czasu i przewraca nasze życie do góry nogami, tak samo jest z planowaniem. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które w jakimś stopniu zwrócą waszą uwagę na wasze codzienne przyzwyczajenia. Spróbuj pomału, krok po kroku wybrać te, które są dla Ciebie najłatwiejsze, a inne przyjdą z czasem.

wózek spożywczy

Oto kilka sprawdzonych pomysłów:

 

1. Dokładne liczenie sumy cen zakupionych produktów.

2. Kupowanie przez Internet.

3. Szukanie promocji spożywczych, analizowanie cen, przeglądanie gazetek promocyjnych.

4. Nie kupowanie zbędnych rzeczy, trzymanie się listy.

5. Dokładne planowanie menu np. na cały tydzień.

6. Chodzenie do sklepu raz, dwa razy w tygodniu na duże zakupy, a nie codziennie.

 

Takie planowanie sprawi, że będziecie dokładnie wiedzieć co macie w swojej kuchni, czego tak naprawdę potrzebujecie, a co jest wam zbędne. Daty ważności nie będą dla Was już problemem, nauczycie się dokładnie wykorzystywać każdy produkt do końca, co przyczyni się do szybszego wykonywania waszych codziennych obowiązków.

Co ciekawe dla osób, które nie przepadają za zakupami, większość sklepów spożywczych od jakiegoś czasu posiada sklepy internetowe oraz dostawy żywności pod wskazany adres, warto skorzystać z tego pomysłu, dzięki czemu ograniczymy nasze wizyty w sklepach stacjonarnych, a co za tym idzie, będziemy mniej podatni na reklamy i niepotrzebne zakupy. Sprawdź dostępne promocje i kody rabatowe Carrefour!

kurierzy

Więcej ciekawych promocji i rabatów sklepów nie tylko z żywnością, znajdziesz na KUPLIO.pl