Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

hulajnoga elektryczna

Elektryczne hulajnogi podbijają świat! Sprawdź jaki model najlepiej kupić i dołącz do tysiąca użytkowników!

 

Planujesz zakup elektrycznej hulajnogi, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Przybywamy z pomocą! Dzisiaj podzielimy się naszymi wskazówkami, które pomogą przy wyborze idealnego modelu dopasowanego specjalnie do Ciebie!

Hulajnoga dziecięca to już przeżytek. Coraz częściej z jej elektrycznej wersji korzystają również dorośli. Dzięki niej możemy w bardzo szybki sposób dostać się na uczelnie czy do biura nie męcząc się przy tym ani odrobinę. I co najważniejsze! Nie musimy przejmować się zakorkowanymi ulicami! Aby codzienne przejażdżki należały do przyjemności warto przy wyborze tego sprzętu zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

 

Wielkość kółek i ich wypełnienie

 

Podobnie jak przy wyborze rolek czy roweru, hulajnoga miejska powinna posiadać odpowiednie koła. W zależności od ich średnicy przejażdżka może być szybka i przyjemna lub wolna i bardzo uciążliwa. Zdecydowanie odradzamy wszelkie modele z kołami poniżej 20 cm średnicy. Wybierając model z takimi kołami będziemy mieć problem z płynnymi podróżami, a wszelkie nierówności i dziury staną się naszym największym wrogiem. Ważne jest również wypełnienie opon. Możemy wybierać pomiędzy twardymi i sztucznymi kołami lub oponami wypełnionymi powietrzem, które będą zdecydowanie lepiej dostosowywać się do podłoża po którym będziemy jeździć. Hulajnoga na dużych kołach z oponami wypełnionymi powietrzem będzie najlepszą opcją.

 

 

Zakres prędkości

 

Większość modeli bez żadnych problemów osiąga prędkość w granicach 20-25 km/h, co spokojnie wystarcza na szybkie przemieszczanie się po mieście. Na szybkość hulajnogi oczywiście ma wpływ wiele czynników takich jak: opony, masa użytkownika oraz powierzchnia po której jedziemy. Maksymalna prędkość nie jest sugerowaną. Zawsze powinniśmy dostosowywać prędkość do otaczających nas warunków i mieć na uwadze bezpieczeństwo zarówno nasze jak i innych.

 

Hamulce

 

Kontynuując temat bezpieczeństwa – hamulce to kolejna cecha na którą powinniśmy koniecznie poświęć chwilę uwagi. Aktualnie mamy do wyboru ich trzy warianty. Elektryczne są znane z długiej trwałości, jednak wcale nie należą do najlepszej opcji, jeśli chcemy zareagować szybko na zagrożenie na drodze. Drugą opcją, również niezbyt efektywną, jest hamulec nożny. Potrzeba do niego trochę praktyki i odpowiedniego podłoża. Trzecim wariantem, który Wam polecamy jest hamulec tarczowy. Jego trwałość może nie należeć do najlepszych, ale jego niezawodność zdecydowanie ten fakt zaciera.

 

 

Jakość i waga

 

Inwestując w hulajnogę elektryczną oczywiście chcemy, aby służyła nam ona jak najdłużej. Dlatego też odradzamy Wam kupowanie sprzętu z nieznanych źródeł. Najpopularniejszymi modelami, których waga waha się w okolicach 10 kg  oraz są Xiaomi MiJa 365, Motus City 6 XD czy Kawasaki KX-FSKID 5.5. Inwestując w popularne marki, nie musisz przejmować się ewentualnymi problemami ze sprzętem i skorzystać w razie potrzeby z oferowanej gwarancji.

 

Oprócz wskazówek polecamy Wam również skorzystać z wciąż trwających letnich wyprzedaży. Już dziś sprawdźcie w sklepie Komputronik wyprzedaż do - 70% na elektronikę, RTV i AGD. Dodatkowo również polecamy sprawdzić w Empik wyprzedaż do - 70% na książki, multimedia, AGD i elektronikę. Znajdziecie tam kuszące promocje nie tylko na hulajnogi. Sprawdźcie koniecznie!

 

Więcej zniżek i kuponów rabatowych znajdziecie również na codziennie aktualizowanej przez nas stronie KUPLIO.pl !