Jakie kwiaty na Dzień Matki wybrać? Podpowiadamy!

kwiaty

Zastanawiacie się nad sprezentowaniem mamie pięknego bukietu kwiatów, a może planujecie kupno rośliny w doniczce? Dzisiaj poradzimy Wam jakie żywe prezenty będą idealnym wyborem na Dzień Mamy!

 

Święto wszystkich mam to wyjątkowy dzień, podczas którego możliwości do obdarowania rodzicielek jest naprawdę wiele. Kwiaty na Dzień Matki są jednymi z tych upominków, które należą do tradycji. Co roku jednak, znacznie zmieniają się nie tylko gusta i trendy, ale również zasobność dostępnych produktów. Wszelkie rośliny zarówno cięte jak i doniczkowe stają się coraz modniejsze, dzięki czemu wybór jest coraz większy. Zastanawiacie się w takim razie jakie kwiaty będą najlepszym wyborem na prezent dla mamy? Już odpowiadamy!

 

Wedle tradycji

 

Pewny i klasyczny wybór jest zawsze dobrym rozwiązaniem w temacie kwiatów.

Nie ma nic bardziej tradycyjnego niż Róże. Z okazji Dnia Matki polecamy zdecydować się na delikatne kolory nawiązujące do subtelności i kobiecości obdarowywanej. Idealnym wyborem będą kwiaty kremowe, jasnoróżowe czy herbaciane. Wszelkie symboliki zawsze należy traktować z przysłowiowym przymrużeniem oka, dlatego z naszej strony to tylko mała ciekawostka. Podarowując różowe róże, doceniasz i podziwiasz urodę obdarowywanej. Herbaciane zaś wyrażają optymizm i dumę.

Równie kobiecymi kwiatami są Lilie. Piękne, rozłożyste kwiaty o oryginalnym, mocnym zapachu będą również wspaniałym upominkiem. Ich symbolika nawiązuje do kobiecości i szczerości, co idealnie wpisuje się w święto wszystkim mam.

Podczas tejże okazji na specjalną naszą uwagę zasługują również Goździki. Są one symbolem nie tylko dobrego życia, ale również zdrowia, które jak wiadomo, każdemu się przyda. Ich kwiaty występują w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nie musimy się pod tym względem ograniczać. Idealnym wyborem może okazać się różowy, który oznacza wieczną pamięć o obdarowywanej osobie.

Jeśli szukamy roślin o radosnej symbolice to z pewnością naszym wyborem powinna stać się Gerbera. Ich znacznie jest ściśle związane ze słońcem, szczęściem oraz generalnym dobrym nastrojem, co idealnie wpasuje się w świętowany Dzień Mamy.

 

 

Modne rośliny doniczkowe

 

Rośliny doniczkowe są idealnym prezentem, jeśli chcemy nie tylko podarować coś długotrwałego, ale również wzbogacić domową kolekcję osoby obdarowywanej o zupełnie nowe gatunki.

Jeszcze parę lat temu masowo kupowane były storczyki, jednak obecnie moda się nieco zmieniła. Jednym z najbardziej popularnych kwiatów tego roku jest Monstera. Jej piękne, rozłożyste liście są dekoracją samą w sobie. Oprócz pięknego wyglądu jest ona również niezwykle pożyteczna, gdyż jest naturalnym filtrem powietrza.

Dobrym wyborem może okazać się również Eukaliptus. Kojarzy się on odruchowo bardziej z ślubnymi bukietami i wiązankami niż z domowym zaciszem. Miło wszystko zyskał on niemałą liczbę entuzjastów wśród domowych ogrodników. Idealnie nadaje się na nasłonecznione parapety i tarasy. Delikatną strukturą i stonowaną kolorystyką idealnie wpasuje się jako oryginalny prezent na Dzień Matki.

Jeśli szukamy coś kolorowego, idealnym wyborem może okazać się Szczawik Trójkątny. Jego piękne ciemnofioletowe liście wraz z jasnofioletowymi kwiatami będą się wspaniale prezentować w domowym wnętrzu. Jego wielką zaletą jest długi okres kwitnięcia, który oczywiście cieszy każdego entuzjastę kwiatów.

 

 

Oryginalna forma

 

Dla poszukujących interesujących alternatyw dobrym rozwiązaniem może okazać się podarowanie modnego słoja pełnego roślin. Ekosystem zamknięty w szklanym słoiku ucieszy każdą osobę uwielbiającą rośliny. Wielkim plusem tego rozwiązania jest nie tylko oryginalny wygląd, ale również możliwość wyboru roślin, które lubimy. Obecnie istnieje możliwość zakupu gotowych produktów. Jednakże zachęcamy Was serdecznie do samodzielnego stworzenia tego interesującego upominku. Pomoc i wskazówki znajdziecie nie tylko w Internecie, ale również na specjalnie prowadzonych warsztatach. Samodzielną pracą na pewno sprawicie mamie wielką radość!

 

Dla tych, którzy osobiście nie mogą świętować z mamą jej święta idealnym rozwiązaniem jest kwiaciarnia internetowa. Na tych stronach znajdziesz najlepsze kwiaty online w doskonałych cenach:

  

 

                                                          

 

Po rabaty i kupony promocyjne zapraszamy na naszą stronę KUPLIO.pl !